Share

خلیل هلالی، رئیس‌ پلیس اماکن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی ممنوع است.

ghahveh-khaneh

در دی ماه سال گذشته، نرخ مشارکت اقتصادی زنان تحصیلکرده شاغل، ۱۳.۷درصد اعلام شده بود

به گزارش روزنامه اعتماد، یکشنبه نهم شهریور، خلیل هلالی افزود: «به‌طورکل، اشتغال زنان در قهوه‌خانه‌ها ممنوع است گرچه اخذ پروانه کسب قهوه‌خانه از سوی زنان بلامانع است، ولی زنانی که تقاضای اخذ پروانه کسب قهوه‌خانه دارند باید مردانی را به‌عنوان مباشر خود در این اماکن معرفی کنند؛ چراکه طبق قانون، تردد و اشتغال زنان حتی اگر صاحب پروانه کسب نیز باشند، در داخل قهوه‌خانه‌ها ممنوع است.»

ممنوعیت اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی در شرایطی اعلام شده است که چندی پیش از ممنوعیت اشتغال زنان به عنوان منشی و تایپیست در شهرداری تهران خبر داده شد. در پی آن وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که به دلیل کمبود معلم مرد تا اطلاع ثانوی معلم زن استخدام نمی شود.

این نوع محدودیت‌ها برای اشتغال زنان در حالی اعمال می‌شود که بررسی وضعیت بیکاری جوانان در گروه سنی ۱۵تا ۲۴ ساله، نشان می‌دهد نرخ بیکاری زنان نسبت به مردان به طور کل و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی به طور مشخص بیشتر است.

مشکلات ناشی از بیکاری یا اشتغال ناقص زمانی که به زنان می‌رسد، ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند. زنان ایران علاوه بر مشکلات عمومی برای یافتن کار مناسب، مشکلاتی مضاعف دارند که برآمده از تبعیض‌های جنسیتی هستند.

نرخ مشارکت اقتصادی زنان تحصیلکرده

در چهارمین «همایش ملی بانوان» که در دی ماه سال گذشته برگزار شد، نرخ مشارکت اقتصادی زنان تحصیلکرده شاغل، ۱۳.۷درصد اعلام شده بود.

این نرخ در سال ۵۵، ۱۲.۹درصد بوده و در ۳۵ سال اخیر ۱.۸ درصد رشد کرده است.

در آماری که خبرگزاری مهر در دهم آبان ۱۳۹۲منتشر کرد، متوسط نرخ بیکاری زنان حتی در تهران با وجود قرار داشتن در کانون تجمع مراکز صنعتی و اداری ایران، ۲۱.۶ درصد بود.

این آمار که مبتنی بر نرخ بیکاری مربوط به ۳۹۲ شهر کشور در بخش زنان بود، نرخ بیکاری زنان در ۲۸۹ شهر ایران یعنی معادل ۷۰ درصد کل شهرها را ۱۵ درصد نشان می‌داد.

در چنین سطحی از بیکاری، فاطمه آلیا، نماینده مجلس ایران نیز به تازگی از تصویب کلیات لایحه کاهش ساعت کاری زنان در سطح کمیسیون و کارگروه آن در مجلس خبر داده است.

وی افزوده است: «در صورتی که این لایحه قانونی شود، با عنوان قانون کاهش ساعت کاری بانوان شاغله با شرایط خاص به دستگاه‌های دولتی و تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی ابلاغ می‌شود.»

به گفته آلیا، در حال حاضر ساعت کاری برای زنان ۴۴ ساعت در هفته است که به ۳۶ساعت در هفته کاهش پیدا خواهد کرد.

Share