Share

مأموران شهرداری تهران یک شهروند را مورد ضرب و شتم قرار دادند. این شهروند که علی‌اکبر تیموری نام دارد و ۶۷ ساله است، به بیمارستان منتقل شد.

 

به گزارش روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، شاهدان عینی گفته‌اند که مأموران شهرداری این شهروند را با «قمه» مورد حمله قرار داده‌اند.

بر پایه این گزارش «مأموران شهرداری به قصد تخریب فعالیت‌های ساختمانی که به‌ تازگی در یک پارکینگ انجام شده بود وارد محوطه پارکینگ شدند و پس از مقاومت مالکان این پارکینگ، میان مأموران و مالک و کارکنان پارکینگ نزاع اتفاق افتاده است.»

در جریان این درگیری یکی از مالکان پارکینگ به نام «علی‌اکبر تیموری»، ۶۷ ساله، که به وسیله شیء برنده‌ای که تعدادی از شاهدان عینی مدعی‌اند «قمه» بوده است، مضروب شد و به بیمارستان رسول اکرم منتقل شد.

ناصر تیموری، فرزند فرد مصدوم گفت: «مأموران می‌خواستند با یک جرثقیل مقابل در تازه رنگ شده، بلوک بگذارند اما ما ممانعت کردیم و در پی این ممانعت، با ضربه یکی از مأموران شهرداری به سینه اکبر تیموری، درگیری میان ما و آنان بالا گرفت. در پی بالا گرفتن درگیری لفظی، دو مأمور شهرداری تهران وارد ساختمان شهرداری منطقه ۹ شدند و یک قمه و چنگک با خود بیرون آوردند و یکی از آن‌ها با قمه به کتف و کمر اکبر تیموری ضربه زد.»

وی اضافه کرده است: «ما با چوب آن دو را دنبال کردیم. مأمور کلانتری هم با ما بود. آن دو وارد پارکینگ شهرداری شدند، سلاح‌ها را انداخته و از یکی از در‌ها متواری شدند. مأمور کلانتری سلاح‌ها را برداشت و با خودش آورد. وقتی گفتیم چرا دنبال آنان نمی‌رود تا بازداشت‌شان کند گفت این‌ها مأمور شهرداری هستند و من چه کار می‌توانم بکنم.»

روابط عمومی منطقه ۹ شهرداری تهران درباره این ماجرا گفته است که «حمله اراذل و اوباش به عوامل شهرداری منطقه ۹ منجر به مجروحیت هشت نفر از پرسنل شهرداری تهران» شده است.

فرزاد آبادی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ تهران، مدعی شده است که در این درگیری یکی از اراذل اقدام به خودزنی کرده که توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل شده است.»

دو هفته پیش نیز درگیری میان مأموران شهرداری منطقه چهار تهران و یک کارگر، باعث مرگ این کارگر به نام «علی چراغی» شد.

خانواده چراغی از شهرداری تهران شکایت کرده‌اند اما غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه ایران، روز دوشنبه ،۱۰شهریور گفت که شهرداری تهران در ماجرای قتل علی چراغی نقشی ندارد.

محمد چراغی، برادر کارگر کشته شده ضمن انتقاد از سخنان محسنی اژه‌ای، وی را متهم کرد که پیش از پایان رسیدگی به این پرونده، با این اظهارات خود تلاش کرده تا بر روند رسیدگی به پرونده تأثیر بگذارد.

محمد چراغی گفته است: «مگر نه این است که مقامات قضایی طبق قانون نباید تا زمان اتمام مرحله بازپرسی از هرگونه اظهار‌نظری که می‌تواند بر روند رسیدگی عادلانه بر پرونده تأثیر بگذارد خودداری کنند؟ اگر چنین تأکیدی در قانون وجود دارد پس چرا در شرایطی که هنوز پرونده در مرحله بازپرسی است، سخنگوی قوه قضائیه آشکار و صریح متهم ردیف اول (شهرداری تهران) را بی‌تقصیر اعلام می‌کنند؟»

Share