Share

محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران در واکنش به حکم محکومیتش به حبس و جزای نقدی گفت: «من فقط محمدرضا رحیمی نیستم، من معاون اول این نظام هستم. بنده ۳۴سال سابقه خدمت در جمهوری اسلامی ایران را دارم؛ بنابراین نباید این قدر ساده به موضوع نگاه کرد.»

محمدرضا رحیمی: من فقط محمدرضا رحیمی نیستم، من معاون اول این نظام هستم.

محمدرضا رحیمی: من فقط محمدرضا رحیمی نیستم، من معاون اول این نظام هستم.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه ایران هفته گذشته در یک نشست خبری تأیید کرد که رحیمی به حبس و جزای نقدی محکوم شده است.

به‌گزارش روز پنجشنبه ۱۳شهریور روزنامه اعتماد، رحیمی گفته است: «حتما آقای اژه‌‌ای می‌داند حکم صادره قطعی نشده و خود ایشان هم بر این موضوع تأکید می‌کند، باید توجه داشته باشد که اعلام جزئیات این حکم هم غیرقانونی است.»

معاون اول محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم افزود: «جناب آقای اژه‌‌ای! معاون اول قوه قضائیه، شما اگر به قانون نگاه کنید خواهید دانست که نباید حکمی که هنوز قطعی نشده است را اعلام کنید.»

محسنی اژه‌‌ای در آخرین نشست خبری خود درباره حکم محمدرضا رحیمی گفته بود که «تا زمانی که یک حکم قطعی نشده نمی‌توانیم در مورد جزئیات آن صحبت کنیم اما حبس و جزای نقدی شامل حکم وی می‌شود.»

اسفندماه سال گذشته سخنگوی قوه قضائیه، صدور کیفر خواست علیه رحیمی را تأیید کرد. در جریان بررسی اختلاس در بیمه ایران دو جلسه دادگاه برای بررسی اتهاماتی که به معاون اول احمدی‌نژاد وارد بود برگزار شد. دادستانی تهران پیش از این اعلام کرده بود که تحقیقات لازم از وی به عمل آمده و با قرار وثیقه آزاد است.

Share