Share

یک مقام دولتی در ایران تهدید کرد که اگر سایت‌های خبری در این کشور اقدام به دریافت مجوز نکنند، علاوه بر آن‌که فیلتر خواهند شد، به مراجع قضایی نیز معرفی می‌شوند.

13-7-9-11144_mg_1062

به گزارش روز شنبه ۱۵ شهریور روزنامه شهروند، حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفته است: «سایت‌های خبری فاقد مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات، مسدود می‌شوند و مدیران این سایت‌ها به مراجع صالح قضایی معرفی می‌شوند.»

این نخستین بار است که یک مقام دولت حسن روحانی که با وعده گشایش فضای باز رسانه‌ای کار خود را آغاز کرده بود، رسانه‌های خبری این کشور را تهدید می‌کند.

حسین انتظامی همچنین از مدافعان طرحی موسوم به «سازمان نظام رسانه‌ای» در ایران است که به گفته روزنامه‌نگاران مستقل، باعث دولتی شدن روزنامه‌نگاری در ایران می‌شود.

انتطامی همچنین گفته که تا دو هفته دیگر دستورالعمل صدور کارت خبرنگاری ابلاغ می‌شود. بر اساس این دستورالعمل، صدور کارت خبرنگاری باید از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.

روزنامه شهروند می‌نویسد دستور‌العمل‌هایی که از سوی حسین انتظامی برای رسانه‌ها اعلام شده، در دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران نیز سابقه نداشته است.

Share