Share

در حمله هوایی ناتو در افغانستان ۱۴ تن از شهروندان افغانستانی، از جمله دو زن و دو کودک کشته شدند و ۱۳ تن دیگر هم مجروح شدند.

یک سرباز افغانستانی در منطقه «ولسوالی نارنگ» در ولایت کنر

یک سرباز افغانستانی در منطقه «ولسوالی نارنگ» در ولایت کنر

دفتر حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان به رسانه‌های جهان خبر داده است که جنگنده‌های شکاری ناتو منطقه‌ای در ولایت کنر را بمباران کردند.

بنا بر گزارش دفتر حامد کرزی نیروهای پلیس افغانستان که در ولایت کنر مستقرند برای مقابله با ستیزه‌جویان طالبان از ناتو درخواست کمک کرده بودند.

ستیزه‌جویان طالبان در «ولسوالی نرنگ» در ولایت کنر به نیروهای پلیس حمله کردند. سپس پلیس از نیروهای ناتو درخواست کمک کرد.

به گفته رییس پلیس افغانستان، جنگنده‌های شکاری ناتو شورشیان طالبان را مورد حمله قرار دادند. هفت تن از آنان در این حمله کشته شدند. ظاهراً شورشیان در یک روستا پناه گرفته بودند.

ناتو پرواز جنگنده‌های شکاری بر فراز «ولسوالی نرنگ» در ولایت کنر را تأیید کرده است.

پل ال گرینبرگ، سخنگوی ناتو گفته است در این حمله هیچ شهروند غیر نظامی افغانستانی به قتل نرسیده یا مجروح نشده و همچنین به هیچ خانه‌ای هم آسیب نرسیده است.

به گفته سخنگوی ناتو، جنگنده‌های شکاری ناتو دو بار «ولسوالی نرنگ» را بمباران کرده‌اند. ناتو ظاهراً در حال بررسی پبامدهای بمباران دوم است و تاکنون خبر موثقی از کشته‌شدگان یا مجروحان احتمالی در دست ندارد.

حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان در صفحه توئیتر خود حمله جنگنده‌های شکاری ناتو به منطقه «ولسوالی نرنگ» در ولایت کنر را محکوم کرده است.

رییس جمهور افغانستان پیش از این از پلیس و نظامیان افغانستان خواسته بود که از ناتو تقاضای کمک نکنند. به گفته حامد کرزی در حملات هوایی ناتو همواره غیر نظامیانی هم به قتل رسیده‌اند.
.

Share