Share

محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد در دوره دهم ریاست جمهوری، در جلسه‌ای خصوصی به وجود ماجراهایی در پشت‌پرده‌ اشاره کرده و گفته‌ است که در صورت ضرورت آنها را افشا خواهد کرد.

محمدرضا رحیمی

وب‌سایت خبری «دولت بهار» وابسته به محمود احمدی‌نژاد، گزارش داده است که روز چهارشنبه گذشته، محمدرضا رحیمی در یک جلسه خصوصی، ضمن تشریح فرآیند طی‌شده در ماجرای پرونده قضائی خود در پیوند با اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران، گوشه‌ای از پشت پرده پرونده یادشده و دست‌های پنهان را بازگو کرده و وعده داده است که پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌های دیگری از این اطلاعات را بازگو می‌کند.

نام محمدرضا رحیمی همزمان با رسیدگی به پرونده اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران مطرح شد. به‌گفته مقام‌های قضائی ایران تقریبأ تمامی افراد مربوط به این اختلاس در سال ۱۳۸۸ دستگیر شدند. بسیاری از متهمان این پرونده نام رحیمی را در دادگاه به زبان آورده و اقدامات مجرمانه‌ای را به وی نسبت دادند.

روز دهم شهریورماه سال جاری غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران در نشست خبری خود در مورد پرونده محمدرضا رحیمی گفت حکم این پرونده صادر شده و رحیمی به «جزای نقدی و حبس محکوم شده است».

پیش از این محمد‌رضا نادری، وکیل رحیمی گفته بود: «این حکم برای ما قابل قبول نیست و با فرض این‌که صحبت‌های آقای محسنی اژه‌ای صحت دارد حتما نسبت به تجدید‌نظر خواهی در مورد حکم دادگاه بدوی اقدام خواهیم کرد.»

برخی نمایندگان مجلس ایران محمدرضا رحیمی را «رئیس حلقه خیابان فاطمی» دانستند که اختلاس بیمه ‌ایران را انجام داده بود.

رحیمی این اتهامات را رد کرد، اما در اسفندماه ۱۳۹۲ کیفرخواستی علیه او منتشر شد.

Share