Share

در سومین روز از دور جدید حمله ستیزه‌جویان داعش به کوبانی، درگیری‌ها شدت بیشتری یافته است و برخی گزارش‌ها حاکی از تصرف چندین روستا در این منطقه توسط داعش است.

DAESH4

به گزارش خبرگزاری کردپرس، از بامداد چهارشنبه منطقه‌ کردنشین کوبانی در شمال سوریه از سه سمت جنوب، شرق و غرب تحت حملات شدید گروه داعش قرار گرفته و در هر سه منطقه، بین مدافعان کُرد سوری موسوم به «واحدهای دفاع از خلق» (YPG) و داعش جنگ در جریان است.

از دیگر سو وزارت دفاع حکومت خودگردان منطقه کردنشین جزیره با صدور بیانیه ای اعلام کرده که شرایط کوبانی نگران‌کننده است و لازم است هر شهروندی که توان فعالیت نظامی دارد با مراجعه به مراکز فرماندهی «واحدهای دفاع از خلق» سلاح دریافت کرده و به دفاع از کوبانی برخیزد.

بر پایه آخرین خبرهای منتشر شده، بیشتر درگیری‌ها در جبهه‌های شرقی و غربی متمرکز شده است. دیدبان حقوق بشر سوریه با انتشار بیانیه ای در خصوص کشتار شهروندان غیرنظامی در منطقه کوبانی هشدار داده است.

این سازمان مدافع حقوق بشر که مرکز آن در لندن واقع شده است اعلام کرده که شدت حملات داعش از روز گذشته افزایش یافته و روستاهای کُردنشین را با  توپ، تانک و کاتیوشا هدف قرار داده است.

در پیوند با این تحولات با سامان رسول‌پور، روزنامه‌نگار آشنا با تحولات منطقه، درباره آخرین تحولات کوبانی به گفت‌وگو نشسته‌ایم.

Share