Share

منابع خبری از تهران گزارش می‌کنند که در پی فراخوان تعدادی از دراویش گنابادی برای تجمع مقابل دادستانی تهران، نیروهای امنیتی خیابان‌های منتهی به ساختمان دادستانی را بسته و تعدادی از دراویش معترض را بازداشت کرده‌اند.

04

شماری از دروایش بازداشتی مقابل دادستانی تهران (از وب‌سایت مجذوبان نور)

به گزارش وب‌سایت«مجذوبان نور»، شنبه ۲۹شهریور، مأموران نیروی انتظامی «کسانی را که به آن‌ها مشکوک هستند به صورت فله‌ای دستگیر کرده و تا کنون به صورت پراکنده به کلانتری‌های ۱۰۷فلسطین و ۱۱۳بازار، ۱۲۴قلهک، کلانتری خزانه انتقال داده‌اند.»

«مجذوبان نور»، وب‌سایت نزدیک به دراویش گنابادی و خانواده‌های ایشان است که اخبار مربوط به این دسته از دراویش نعمت‌اللهی را بازتاب می‌دهد.

02

دروایش گنابادی دستگیر شده در ون نیروی انتظامی

بر اساس این گزارش چندی پیش جمعی از دراویش گنابادی در قالب کمپینی به نام «کوچ دراویش گنابادی از ایران به زندان اوین» اعلام کرده بودند که در اعتراض به برخورد‌های امنیتی با پیروان این گروه عرفانی و همبستگی با وکلای زندانی‌شان «از طریق تجمع با چشم‌ها و دست‌های بسته در مقابل دادستانی، خواهان بازداشت و زندانی شدن تمامی دراویش عضو این کمپین توسط عوامل قضایی خواهند شد.»

این تجمع  درحالی قرار بود ساعت ۱۱ظهر امروز آغاز شود که خیابان‌های منتهی به ساختمان دادستانی با ماشین‌های انتظامی مسدود شده است.

هم اکنون نه تن از فعالان حقوق دراویش گنابادی که در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز به سر می‌برند، از چندین روز پیش دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

بازداشت‌های اخیر در شرایطی صورت می‌گیرد که خانواده‌های دراویش زندانی نیز اعلام کرده بودند برای درخواست مجوز ملاقات با زندانیان‌شان، مقابل دادستانی حضور خواهند یافت.

اسفند‌ماه سال گذشته نیز در پی اعتصاب غذای ۱۰ تن از دراویش زندانی در زندان‌های اوین٬ رجایی‌شهر، نظام شیراز و بندرعباس، بیش از دو هزار نفر از دراویش گنابادی سراسر کشور، با اعلام همبستگی با این زندانیان، در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده‌ بودند.

Share