Share

خبرها از ایران حاکی است که  دومین روز از تجمع دراویش گنابادی مقابل دادستانی تهران، به درگیری با نیروهای امنیتی و دستگیری تعدادی از معترضان منجر شده است.

daravish2

بنابر ادعای «مجذوبان نور»، با ادامه درگیری‌ها، نیروهای امنیتی بیش از ۸۰۰ تن درویش گنابادی را تا ظهر امروز بازداشت کرده‌اند

به گزارش «مجذوبان نور»، وب‌سایت نزدیک به دراویش گنابادی، در پی استفاده نیروهای امنیتی و گارد ویژه از باتوم  و گاز اشک‌آور تعدادی از دراویش دچار شکستگی و جراحت شدید شده‌اند.

گزارش‌ها از تهران حاکی است صد‌ها درویش زن و مرد در نزدیکی ساختمان دادستانی تهران توسط نیروهای امنیتی در خیابان «بهشت» محصور شده‌اند.

چندی پیش جمعی از دراویش گنابادی در قالب کمپینی به نام «کوچ دراویش گنابادی از ایران به زندان اوین» اعلام کرده بودند که در اعتراض به برخورد‌های امنیتی با پیروان این گروه عرفانی و همبستگی با وکلای زندانی‌شان «از طریق تجمع با چشم‌ها و دست‌های بسته در مقابل دادستانی، خواهان بازداشت و زندانی شدن تمامی دراویش عضو این کمپین توسط عوامل قضایی خواهند شد.»

daravish3

صد‌ها تن از دراویش در نزدیکی ساختمان دادستانی تهران توسط نیروهای امنیتی در خیابان بهشت محصور شده‌اند

دیروز دروایش گنابادی در فراخوانی دیگر اطلاع داده‌ بودند که ساعت ۹صبح امروز ۳۰ شهریور، مجدداً در مقابل دادستانی تهران حضور خواهند یافت.

بنابر ادعای «مجذوبان نور»، با ادامه درگیری‌ها، نیروهای امنیتی بیش از ۸۰۰ تن درویش گنابادی را تا ظهر امروز بازداشت کرده‌اند.

پیشتر، این وب‌سایت بازداشت‌ دروایش را «فله‌ای» خوانده بود.

همزمان منابع نزدیک به دراویش گنابادی از دستگیری نازیلا نوری، پزشکی خبر داده‌اند که به تازگی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران خواستار پایان بخشیدن به ستم علیه این «طریقت عرفانی» شده بود.

Share