Share

برنامه کودکان صلح یا EU Children for Peace Initiative، از زیرمجموعه‌های فعال در اتحادیه اروپا، به مناسبت روز جهانی صلح موزیک ویدئویی را منتشر کرده که در آن شخصیت‌های موسیقی بومی در مناطق جنگ‌زده و کودکانی که تحت پوشش این سازمان هستند می‌خوانند و می‌رقصند.

این ویدئو با این پیام منتشر شده است: در روز بین‌المللی صلح، به یاد داشته باشید که جنگ زندگی بیش از یک میلیارد کودک را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در این ویدئو کودکانی از مناطق جنگ‌زده جنوب سودان، چاد، جمهوری دموکراتیک کنگو، کلمبیا و اکوادور با موسیقی می‌رقصند. هدف از این ویدئو این است که در مورد وضعیت کودکان جنگ‌زده، به‌خصوص عدم دسترسی آن‌ها به آموزش و پرورش، آگاهی‌رسانی کند.

طرح «کودکان صلح» در سال ۲۰۱۲ با بودجه اهدایی از طرف اتحادیه اروپا و سازمان جایزه صلح نوبل تأسیس شد و در حال حاضر تأمین آموزش و پرورش کودکان جنگ‌زده در مواقع اضطراری مهم‌ترین هدف این طرح است. در دو سال اول اجرای این طرح، گروه کودکان صلح از اتحادیه اروپا و سازمان‌هایی که این بودجه را دریافت کردند، توانستند بیش از ۱۸۰ هزار کودک جنگ‌زده، در ۱۲ کشور را تحت پوش آموزشی خود درآوردند.

کودکانی جنگ‌زده از پاکستان، جمهوری دموکراتیک کنگو، جنوب سودان، چاد، جمهوری آفریقای مرکزی، سومالی، افغانستان، عراق، میانمار، اتیوپی، کلمبیا، اکوادور و همچنین پناهندگان سوری در عراق از جمله کودکانی بودند که در مدارس تأسیس شده توسط این طرح آموزش می‌بینند.

Share