Share

گروه دولت اسلامی (داعش) با صدور فرمانی از پیروان خود خواست شهروندان آمریکایی، فرانسوی و دیگر کشورهای غربی را که در ائتلاف علیه داعش شرکت کرده‌اند در هر جای جهان به قتل برسانند.

داعش فرمان قتل شهروندان غیر نظامی غرب را صادر کرده است

ابو محمد العدنانی، سخنگوی داعش، در بیانیه‌ای صوتی که از سوی این گروه منتشر شده است ضمن به تمسخر گرفتن باراک اوباما و دیگر رهبران غربی که آن‌ها را «صلیبی» خوانده هشدار داد که نیروهایشان شکست سختی خواهند خورد.

به گفته العدنانی در این نوار صوتی، عملیات نظامی نیروهای ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا، «آخرین نبرد برای این نیروهای صلیبی خواهد بود و مانند تمام نبردهای پیشین آن‌ها به سختی شکست خواهد خورد».

سخنگوی داعش خواهان حمله به شهروندان نظامی یا غیرنظامی غربی اعم از آمریکایی، بریتانیایی، فرانسوی، استرالیایی، کانادایی و غیره در تمام نقاظ جهان شده است. او حملات آمریکا به این گروه را با حملات پیشین آمریکا به عراق مقایسه کرده و گفت اوباما در حال تکرار اشتباهات جورج بوش در عراق است.

سخنگوی داعش اوباما را «قاطر یهودیان» نامید و خطاب به او گفت:«تو گفته‌ای آمریکا وارد نبرد زمینی نخواهد شد و در این ورطه غرق نمی‌شود، اما آمریکا نیز به این ورطه کشیده خواهد شد و در آن نابود می‌شود».

برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه، در بیانیه‌ای تهدیدات جدید داعش را گواهی بر لزوم مقابله هرچه سریع‌تر با این گروه خواند و گفت ما باید به سرعت تهدیدات امنیتی داعش را از میان ببریم.

هواپیماهای نظامی آمریکا و فرانسه تاکنون چندین بار مواضع گروه داعش را در عراق بمباران کرده‌اند. به گفته آمریکا، کشورهای دیگری نیز برای پیوستن به این عملیات اظهار آمادگی کرده‌‌اند.

آمریکا همچنین ۵۰۰ میلیون دلار برای مسلح کردن و آموزش نیروهای اپوزیسیون سوریه و «ارتش آزاد» اختصاص داده و قرار است ۱۶۰۰ نفر مستشار نظامی برای کمک به جنگ علیه داعش به عراق اعزام کند.

با این‌حال به گفته سخنگوی داعش، مبارزه با این گروه در منطقه آن را قوی‌تر خواهد کرد، و اگر به حال خود رها شود نیز مدام رشد و توسعه خواهد یافت.

فیروزآبادی: «ائتلاف علیه داعش توطئه غرب است»

در همین حال ایران نیز به شدت از ائتلاف کشورهای غربی برای شکست داعش انتقاد کرده است.

Firooz Abadi

فیروزآبادی داعش را دام غرب برای بدنام کردن اسلام می‌داند

حسن فیروز آبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران،در حاشیه رژه نیروهای مسلح که صبح روز دوشنبه، ۳۱ شهریور برگزار شد، درباره ائتلاف کشورهای غربی علیه داعش، گفت: «این ائتلاف یک توطئه است و برای جبران شکست‌های قبلی آمریکا و غرب به ویژه طرح خاورمیانه جدید ایجاد شده است».

او داعش را «دامی» نامید که توسط غرب برای «بدنام کردن اسلام» پهن شده تا به این ترتیب آن‌ها بتوانند دوباره به منطقه وارد شوند.

فیروزآبادی در مورد احتمال حضور نیروهای ایران در عراق برای مبارزه با داعش گفت که داعش به لحاظ تجهیزات و تعداد نفرات در حدی نیست که نیاز باشد نیروهای مسلح ایران برای مقابله با آنها وارد عمل شوند، اما ایران در حال کمک «فناورانه و مستشاری» به عراق است.

Share