Share

دادگستری هرمزگان حکم شلاق مرد جوانی را که به اتهام «نشر اکاذیب مبنی بر حضور خفاش شب در بندرعباس» در شبکه‌های مجازی، دستگیر شده بود، در برابر دیدگان مردم بندرعباس اجرا کرد.

اجرای حکم شلاق در برابر دیدگان مردم از جمله احکام قضائی ایران است که بارها از سوی مدافعان حقوق بشر مورد انتقاد گرفته است.

اجرای حکم شلاق در برابر دیدگان مردم از جمله احکام قضائی ایران است که بارها از سوی مدافعان حقوق بشر مورد انتقاد گرفته است.

روابط عمومی دادگستری کل استان هرمزگان اعلام کرد که این حکم عصر چهارشنبه دوم مهرماه در میدان ۱۷ شهریور (شهربانی) بندرعباس اجرا شده است.

به‌گفته محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، شایعه حضور خفاش شب در بندرعباس که عامل قتل زنان و کودکان است اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری در فضای مجازی منتشر شد و موجب «تشویش اذهان عمومی و رعب و وحشت و ترس میان شهروندان گردید».

اکبری افزود دادستان به پلیس فضای تولید و ارتباطات نیروی انتظامی (فتا) دستور رسیدگی داد و متهم از طریق پلیس فتا دستگیر و در دادگاه به ۷۴ ضربه شلاق در برابر دیدگان مردم محکوم شد. دادگاه تجدیدنظر نیز این حکم را تأیید کرد.

در اردیبهشت‌ماه سال جاری رضا محمدی یگانه، فرمانده انتظامی استان هرمزگان شایعات مبنی بر قتل‌های زنجیره‌ای ۹ زن در بندرعباس را رد کرد و گفت: «با عوامل انتشار این‌گونه پیام‌ها برخورد خواهد شد.»

گفته می‌شد سه فرد ناشناس با پژو نوک مدادی در سطح شهر بندرعباس به قتل‌های زنجیره‌ای دست می‌زنند.

اجرای حکم شلاق در برابر دیدگان مردم از جمله احکام قضائی در جمهوری اسلامی ایران است که بارها از سوی مدافعان حقوق بشر مورد انتقاد گرفته است.

Share