Share

از سال ۲۰۱۳، سازمان ملل متحد برای مبارزه با خشونت‌ها فرهنگی و دولتی معطوف به افراد همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا و تراجنسیتی، فرهنگ‌ها و حکومت‌های دگرباش‌هراس را به‌طور مستقیم در کمپین‌های خلاق آگاهی‌رسانی هدف قرار داد.

کمپین «آزاد و برابر» ابتکاری از دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد (OHCHR) در دوران ریاست ناوی پیلای، بود.

مبارزه با همجنس‌گراستیزی، آگاهی‌رسانی در مورد مسائل همجنس‌گرایان و تشویق دولت‌ها و مردم به احترام بیشتر به حقوق همجنس‌گرایان، دوجنس‌گرایان و تراجنسیتی‌ها (LGBT) از اولویت‌های کاری کمپین «آزاد و برابر «سازمان ملل متحد است.

ناوی پیلای، در راستای فعالیت‌های این کمپین مبارزه همجنس‌گراستیزی بیانیه‌ای صادر کرد که این بیانیه اکنون توسط وب‌سایت فارسی کمیسیون بین المللی حقوق زنان و مردان همجنس‌گرا (ایگل‌هِرک) زیرنویس فارسی شده است.

کمپین «آزاد و برابر»، حرکتی مبتکرانه در حمایت از رفتار عادلانه نسبت به دگرباشان جنسی، یکی از کم‌سابقه‌ترین کمپین‌های آموزشی سازمان ملل است که در جهان فراگیر شد. ویدیوی زیر حاوی سخنرانی کوتاه پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر وقت به‌منظور حمایت از دگرباشان جنسی در سراسر جهان است. در این ویدئو پیلای می‌گوید: «در سفرهایم به اقساء نقاط جهان و در دیدار
با دولت‌های مختلف در کشورهای گوناگون، دریافته‌ام که مقامات دولتی نه تنها دچار ناآگاهی هستند بلکه مقاومت گسترده‌ای از طرف آنان برای قبول حقوق انسانی افراد دگرباش جنسی صورت می‌گیرد.»

دیدن نسخه اصلی از کانال یوتیوب سازمان ملل

دیدن نسخه همراه با زیرنویس فارسی از کانال یوتیوب ایگل‌هرک

Share