Share

اوضاع در شرق اوکراین پس از حمله خمپاره‌ای به یک مدرسه در شهر دونتسک بسیار متشنج شده است. در این حمله که صبح روز چهارشنبه اول اکتبر به وقوع پیوست پیوست، حیاط بازی یک مدرسه در این شهر که تحت کنترل شورشیان است مورد اصابت خمپاره قرار گرفت.

Ukraine_School_Shell_October 2014

۴ نفر در حیاط مدرسه و ۶ نفر در داخل یک مینی بوس در شهر دونتسک کشته شده‌اند

منابع محلی به خبرگزاری رویترز گفته‌اند حدافل ده نفر در این حمله جان باخته‌اند و یک مینی بوس نیز آتش گرفته و سوخته است.

سرویس جهانی بی بی سی نیز گزارش داده است که از این ده نفر، ۴ نفر در داخل مدرسه و ۶ نفر دیگر نیز داخل مینی بوسی بوده‌اند که هدف خمپاره واقع شده است.

در میان کشته‌شدگان هیچ کودکی وجود ندارد، اما یک معلم بیولو‌ژی و یکی از والدین دانش‌آموزان که در حیاط بودند کشته شدند. در زمان حمله به مدرسه حدود ۲۰۰ نفر در کلاس‌ها و ساختمان آن حضور داشتند، اما خمپاره به حیاط بازی اصابت کرده و از این رو تلفاتی در میان دانش‌آموزان به بار نیاورده است.

این حمله درست در نخستین روز آغاز به کار مدارس در اوکراین رخ داده است. آغاز به کار مدارس در اوکریان امسال به دلیل وضعیت فوق العاده و ناامنی حدود یک ماه به تاخیر افتاد.

این مدرسه در فاصله ۴ کیلومتری فرودگاه شهر دونتسک قرار دارد. شورشیان و نیروهای دولت اوکراین با یکدیگر در این منطقه درگیر شده‌اند. شورشیان که کنترل بخش‌های زیادی از شهر دونتسک را در اختیار دارند، در هفته‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای تصرف فرودگاه این شهر کرده‌اند.

از ۵ سپتامبر گذشته آتش بسی شکننده میان دولت وشورشیان هوادار روسیه در این منطقه برقرار شده اما بارها این آتش بس نقض شده است.

Share