Share

محمدتقی رهبر، امام جمعه اصفهان از نمایش نوعی از پوشش در تلویزیون ایران انتقاد کرد و آن را «باعث تحقیر» دانست.

محمدتقی رهبر، امام جمعه اصفهان

محمدتقی رهبر، امام جمعه اصفهان

رهبر روز چهارشنبه ۹ مهر در این‌باره به خبرآنلاین گفت: «خانواده روحانی باید یک پوشش و حجاب اسلامی در حد آن مقداری که شرع مقدس الزام کرده است داشته باشد. زیادتر از آن اگر باشد یک مقدار غیرعادی جلوه می‌کند و با افکار عمومی و با فرهنگ عمومی ما در تضاد است و ممکن است موجب زیر سئوال بردن و نگاه‌های طنزآمیز و تحقیرآمیز و برداشت‌های متفاوتی درباره این‌ها بشود.»

به گفته وی «حجاب و پوشش باید عادی باشد، چراکه پوشش غیرعادی ممکن است تبعات منفی در جامعه داشته باشد.»

هفته گذشته پخش زنده گفت‌وگو با دو زن از یک خانواده با پوششی غیرمتداول، در برنامه «زنده ‌باد زندگی» از شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، در شبکه‌های اجتماعی جنجال آفرید.

در این برنامه یک خانواده یک روحانی به نام محمد صادقی ۴۳ ساله، همسر، دختر، دامادش، دو پسر کودک و یک نوه‌اش شرکت داشتند.

در این برنامه چادر سیاه‌رنگ همسر محمد صادقی و دخترش زهرا جلب توجه می‌کرد. همسر او طوری چادر خود را نگه داشته بود که چشم‌هایش به سختی دیده می‌شد و نوک انگشت‌های دستش نیز پیدا بود. دختر او حتی چشم‌هایش دیده نمی‌شد و دستکش سیاهی در دست داشت.

در این برنامه معلوم شد که زهرا در ۱۲ سالگی عقد کرده، در ۱۴ سالگی ازدواج کرده و ۱۶ سالگی صاحب فرزند شده است. در بخشی از برنامه داماد خانواده که طلبه است نیز شرکت کرد.

محمد صادقی در این برنامه گفت اعضای خانواده در خانه تلویزیون نمی‌بینند، اما به جای آن از اینترنت استفاده می‌کنند.

برنامه «زنده ‌باد زندگی» که پیش از این به‌شکل رنگی پخش می‌شد، این بار هم‌رنگ با مهمان‌های خود به صورت سیاه و سفید از تلویزیون دولتی ایران پخش شد.

Share