Share

منابع خبری می‌گویند محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت پیشین ایران به ۱۵ سال حبس و پرداخت ۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است.

محمدرضا رحیمی در یک جلسه خصوصی وعده داده است که پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌هایی ماجراهای پشت ‌پرده‌ را بازگو می‌کند.

محمدرضا رحیمی در یک جلسه خصوصی وعده داده است که پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌هایی ماجراهای پشت ‌پرده‌ را بازگو می‌کند.

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران شهریورماه امسال اعلام کرده بود که رحیمی به حبس و جزای نقدی محکوم شده اما جزئیات آن را نگفته بود.

اکنون سایت کلمه همزمان با اعلام جزئیات حکم معاون اول دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران، قوه قضائیه را متهم کرده که «به شکلی باورنکردنی» با محمدرضا رحیمی «برای پنهان کردن محتوای حکم همکاری می‌کند.»

کلمه دلیل این «همکاری» را به این دلیل دانسته که «شاید می‌خواهند راهی برای حل مشکل و خلاص کردن رحیمی از زندان بیابند تا از تهدیدهای او برای افشاگری متقابل نیز خلاص شوند.»

محمدرضا رحیمی یک هفته پس از آن‌که اعلام شد به حبس و جزای نقدی محکوم شده، در جلسه‌ای خصوصی به وجود ماجراهایی در پشت ‌پرده‌ اشاره کرد و گفت در صورت ضرورت آن‌ها را افشا خواهد کرد.

محمدرضا رحیمی در یک جلسه خصوصی، ضمن تشریح فرآیند طی‌شده در ماجرای پرونده قضائی خود در پیوند با اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران، گوشه‌ای از پشت پرده پرونده یادشده و دست‌های پنهان را بازگو کرده و وعده داده است که پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌های دیگری از این اطلاعات را بازگو می‌کند.

نام محمدرضا رحیمی همزمان با رسیدگی به پرونده اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران مطرح شد. به‌گفته مقام‌های قضائی ایران تقریبأ تمامی افراد مربوط به این اختلاس در سال ۱۳۸۸ دستگیر شدند. بسیاری از متهمان این پرونده نام رحیمی را در دادگاه به زبان آورده و اقدامات مجرمانه‌ای را به وی نسبت دادند.

رحیمی این اتهامات را رد کرد، اما در اسفندماه ۱۳۹۲ کیفرخواستی علیه او منتشر شد.

Share