Share

پرونده محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران، با اعتراض متهم در دیوان عالی کشور رسیدگی خواهد شد.

محمدرضا رحیمی و محمود احمدی‌نژاد

محمدرضا رحیمی و محمود احمدی‌نژاد

روزنامه ایران ضمن انتشار این خبر نامی از محمدرضا رحیمی نبرده و از وی با عنوان «یکی از مدیران ارشد دولت دهم» یاد کرده و نوشته است وی به اتهام مسائل مالی در پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران محکوم شده و شنیده شده است که محکومیت وی ۱۴ سال حبس و پرداخت ۴ میلیارد تومان جزای نقدی بوده است.

محمدرضا نادری، وکیل متهم روز شنبه ۱۲ مهرماه با حضور در دادگاه کیفری استان تهران لایحه اعتراض موکل خود را نسبت به حکم صادره تقدیم دادگاه کرد.

این روزنامه  به‌نقل از «یک مقام آگاه» نوشته است پرونده متهم در اسفندماه سال ۹۲، با چندین اتهام و صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای رسیدگی از دادسرای کارکنان دولت به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی ارجاع شد.

روز ۳ خردادماه سال جاری متهم همراه وکیل مدافع خود با حضور در جلسه رسیدگی پس از تفهیم اتهام  دردفاع از خود به سئوال‌های هیأت قضایی دادگاه پاسخ داد.

این روزنامه می‌افزاید، در این جلسه دو نفر از متهمان حاضر شدند و به سئوال‌های هیأت قضایی در مورد ارتباط خود با متهم پاسخ دادند. نام این دو نفر، جابرابدالی یکی از چهره‌های نزدیک به متهم و داوود سرخوش، جعبه سیاه پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران عنوان شده که هر دو به حبس و جزای نقدی محکوم شده‌اند.

این گزارش همچنین آورده است که قاضی پرونده پس از دو جلسه محاکمه و دریافت آخرین دفاع از متهم به استناد دلایل و مستندات پرونده، «مدیر ارشد دولت سابق» را مجرم شناخت و نامبرده را به حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

وب‌سایت خبری «دولت بهار» وابسته به محمود احمدی‌نژاد، چندی پیش گزارش داد که محمدرضا رحیمی در یک جلسه خصوصی، ضمن تشریح فرآیند طی‌شده در ماجرای پرونده قضائی خود در پیوند با اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران، گوشه‌ای از پشت پرده پرونده یادشده و دست‌های پنهان را بازگو کرده و وعده داده است که پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌های دیگری از این اطلاعات را بازگو می‌کند.

نام محمدرضا رحیمی همزمان با رسیدگی به پرونده اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران مطرح شد. به‌گفته مقام‌های قضائی ایران تقریبأ تمامی افراد مربوط به این اختلاس در سال ۱۳۸۸ دستگیر شدند. بسیاری از متهمان این پرونده نام رحیمی را در دادگاه به زبان آورده و اقدامات مجرمانه‌ای را به وی نسبت دادند.

روز دهم شهریورماه سال جاری غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران در نشست خبری خود در مورد پرونده محمدرضا رحیمی گفت حکم این پرونده صادر شده و رحیمی به «جزای نقدی و حبس محکوم شده است.»

Share