Share

بهرام باشنده، مسئول امور اجتماعی فرمانداری ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان، هدف سه گلوله افراد ناشناس قرار گرفت و پس از ساعاتی کشته شد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، این رویداد صبح روز شنبه ۱۹ مهرماه، هنگامی که این مسئول دولتی قصد داشت به محل کار خود برود، در مقابل منزل مسکونی وی رخ داد.

بنا به این گزارش، حمله‌کنندگان دو نفر بودند که لباس مأموران شهرداری را به تن کرده بودند و به محض خروج مسئول امور اجتماعی فرمانداری از منزل شخصی‌اش وی را با اسلحه کلت کمری مورد هدف قرار دادند.

نبی‌بخش داودی، فرماندار ویژه ایرانشهر در این‌باره به سایت نسیم‌آنلاین گفت: «هیچ توضیحی در این رابطه ندارم و ابعاد این حادثه در دست بررسی است.»

با این حال وی این اقدام را به «درگیری‌های طایفه‌ای» نسبت داد و گفت: «چند سال قبل هم درگیری مشابهی برای بهرام باشنده رخ داده بود.»

خبرگزاری مهر اعلام کرد که سه گلوله به ناحیه شکم بهرام باشنده اصابت کرده است. همچنین وی به بیمارستان خاتم الانبیای ایرانشهر منتقل شد و در آن‌جا تحت عمل جراحی قرار گرفت اما پس از عمل جان باخت.

چهارشنبه هفته گذشته نیز افرادی که مقام‌های پلیس ایران از آن‌ها به نام «اشرار مسلح» یاد کرده‌اند، در تماس با پلیس ۱۱۰، مأموران انتظامی پاسگاه انتظامی آسپیچ شهرستان سراوان در سیستان و بلوچستان را به محل مورد نظر خود کشانده و سه مأمور را کشته‌اند.

یک روز پس از این رویداد نیز افراد ناشناس با یک دستگاه خودرو که در آن مواد منفجره جاسازی شده بود وارد پاسگاه آسپیچ شدند و با انفجار این خودرو، یک مأمور دیگر کشته شد.

گروه جیش‌العدل در اطلاعیه‌ای مسئولیت حملات هفته گذشته در شهرستان سراوان را بر عهده گرفت.

استان سیستان و بلوچستان همواره صحنه درگیری‌های نظامی میان نیروهای بلوچ و جمهوری اسلامی ایران بوده است.

Share