Share

حملات گروه «دولت اسلامی» به شهر کوبانی بار دیگر شدت گرفت.

مدافعان کرد کوبانی در حال نگهبانی در خیابان‌های کوبانی

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، پیکارجویان گروه دولت اسلامی، موسوم به داعش در نیمه‌شب شنبه ۱۸ اکتبر، به‌طور ناگهانی حملات خود به شهر کوبانی را شدت بخشیدند و با خمپاره‌باران و خودروهای بمب‌گذاری‌شده، مبارزان کرد یگان‌های مدافع خلق موسوم (ی پ گ) را غافلگیر کردند.

این حملات در حالی صورت می‌پذیرند که روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر بیرون‌رانده‌شدن داعش از سرتاسر شهر کوبانی و احتمال اعلام قریب‌الوقوع پیروزی «ی پ گ» در این شهر مرزی سوریه با ترکیه مطرح شده‌ بود.

به گزارش گروه «ناظران حقوق بشر سوریه» که در لندن مستقر است، داعش ۴۴ خمپاره به سوی کوبانی پرتاب کرده‌است که برخی از آنها به مناطق آن سوی مرز در ترکیه اصابت کرده‌است.

شدیدترین حملات طی روزهای گذشته

عبدالرحمن گوک، خبرنگار کرد در کوبانی در تماسی تلفنی به رویترز خبر داده‌است که «ما شدیدترین درگیری‌ها در طی روزهای اخیر را شب گذشته تجربه کردیم. دولت اسلامی از سه سوی مختلف، از جمله به ساختمان شهرداری و بازار حمله کرد. برخوردها تا صبح ادامه داشت. صبح امروز [یکشنبه ۱۹ اکتبر] هنگام قدم‌زدن در شهر با انبوهی ماشین منفجرشده و چندتایی خمپاره منفجرنشده مواجه شدیم.»

گروه ناظران حقوق بشر سوریه همچنین از انفجار دو خودروی بمب‌گذاری‌شده در کوبانی به‌دست داعش خبر داد. با این حال، یک زن عضو ی پ گ تأکید کرد که مبارزان کرد پیش از رسیدن این خودروها به مقصد خود موفق به نابودی بمب‌ها شده‌اند.

به گزارش منابع بیمارستانی در منطقه، ۷۰ پیکارجوی دولت اسلامی در درگیری‌های دوروز گذشته کشته شده‌اند.

گروه ناظران همچنین از اعدام دو مبارز متعلق به دولت اسلامی به‌دست پیکارجویان عرب گروه «انقلابیون بریگاد رقه» خبر داده‌است که بنا بر گزارش تأییدنشده یکی از این دو تن پسری «پانزده‌ساله» بوده. او با شلیک گلوله به سرش اعدام شده‌است.

در همین حال، روزنامه بریتانیایی «تلگراف» به نقل از منابع محلی از بدل‌کردن «دختران باکره ایزدی» به بردگان جنسی امیران و فرماندهان داعش خبر داد.

۱۲ فعال مستقر در رقه که خواستار رساندن اخبار داخل رقه به جهان هستند، ضمن اعلام این خبر اضافه کردند که داعش تنها «دختران باکره» ایزدی را برای «کنیزی» (یا همان بردگی جنسی) برگزیده است.

Share