Share

خبرنگار پرس تی وی که گفته بود مقامات امنیتی ترکیه او را به جاسوسی متهم کرده‌اند، در سانحه رانندگی کشته شد.

سرنا شیم، خبرنگار ایرانی-آمریکایی در تصادف رانندگی در ترکیه کشته شد

سرنا شیم، خبرنگار لبنانی-آمریکایی در تصادف رانندگی در ترکیه کشته شد

تلویزیون پرس تی وی روز یکشنبه ۲۷ مهر خبر داد که خبرنگار این شبکه، سرنا شیم، که در داخل ترکیه و در نزدیکی مرز ترکیه-سوریه اخبار مرتبط به گروه «دولت اسلامی» (داعش) را پوشش می‌داده، در تصادف رانندگی جان خود را از دست داده است.

پرس تی وی، بخش انگلیسی فارس نیوز، تابناک و روزنامه اینترنتی و ترک‌زبان سانلی اورفا، خبر مرگ سرنا شیم را همراه با خبر اتهامات جاسوسی گزارش‌شده، پوشش داده‌اند.

سرنا شیم، پس از اینکه کار خود را با شبکه پرس تی‌وی آغاز کرد بنا به قوانین این شبکه خبری، محجبه مقابل دوربین ظاهر شد.

سرنا شیم، پس از اینکه کار خود را با شبکه پرس تی‌وی آغاز کرد بنا به قوانین این شبکه خبری، محجبه مقابل دوربین ظاهر شد.

سرنا شیم، روز جمعه در مقابل دوربین پرس تی وی ادعا کرده بود که مقامات امنیتی ترکیه او را به جاسوسی متهم کرده‌اند. او تأکید کرد که او هرگز کاری به جز روزنامه‌نگاری نکرده است و بااین‌حال با توجه به برخوردهای مقامات امنیتی ترکیه با روزنامه‌نگاران، ترسیده است.

در هنگام مرگ، سرنا شیم از تهیه گزارشی در منطقه اورفه و در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه باز می‌گشت که ماشین او با یک وسیله نقلیه سنگین (ماشین میکسر بتون‌ساز) برخورد می‌کند.

سرنا شیم پیش‌ازاین، خبرنگار پرس تی وی در لبنان، عراق، و اوکراین بوده است. او خبرنگار لبنانی-آمریکایی پرس تی وی بود، سی سال سن داشت و به همراه همسر و دو فرزندش زندگی می‌کرد. همراه سرنا شیم، فیلمبردار پرس تی وی نیز زخمی شده که به بیمارستان منتقل شده است.

Share