Share

عباس‌علی منصوری آرانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران می‌گوید عاملان اسیدپاشی به زنان در اصفهان از سوی «سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و صهیونیستی» یاری می‌شوند.

به گزارش روز دوشنبه ۲۸ مهر روزنامه شرق، منصوری اقدامات عاملان اسیدپاشی را شبیه اقدامات گروه «دولت اسلامی» (داعش) دانسته که به گفته او تلاش می‌کنند تا با انجام «کارهای خلاف‌شرع»، از دین اسلام «چهره‌ای خشن» به نمایش بگذارند.

به گفته وی «ممکن است دست‌های پشت پرده سیاسی از جمله سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در بروز این پدیده شوم اجتماعی نقش داشته باشند.»

این نماینده مجلس ایران گفت: «دنباله‌دار شدن پدیده اسیدپاشی در دراز مدت اقتصاد اصفهان را به چالش بزرگی کشیده و صنعت توریسم را با رکود جدی روبه‌رو خواهد کرد و گردشگران خارجی در سفر به ایران، اصفهان را از لیست گردشگری خود حذف خواهند کرد.»

نیروی انتظامی ایران تاکنون اسیدپاشی روی چهار زن اصفهانی را تأیید کرده اما آمار قربانیان در خبرهای غیر رسمی شش تا ۱۱ نفر اعلام شده و گفته می‌شود این افراد طی یک ماه گذشته مورد حمله اسیدپاش‌ها قرار گرفته‌اند.

در همین حال محمدتقی رهبر، امام‌جمعه اصفهان نیز با محکوم کردن اسیدپاشی به روی زنان گفته است: «اگر یک زن به بدترین وضع به خیابان بیاید، مجازاتش چنین چیزی نیست. کسی حق ندارد از این کارها کند، اگر کسی چنین کارهایی را انجام دهد مجازات شرعی دارد و حکم قرآن و قصاص دارد.»

حسن رحیمی، دادستان اصفهان نیز گفته که برای پیگیری ماجرای اسیدپاشی در این شهر ستادی تشکیل شده است.

Share