Share

صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه در ایران، نحوه پوشش اخبار مربوط به اسید پاشی به زنان را مورد انتقاد شدید قرار داده و برای رسانه‌های داخلی ابراز تاسف کرده است.

sadegh larijani

لاریجانی برای رسانه‌های داخلی ابراز تاسف کرده است

او که روز یکشنبه ۴ آبان در «همایش ملی قانون امر به معرف و نهی از منکر» سخن می‌گفت تصریح کرد در اسیدپاشی اخیر در کشورهای غربی سعی شد که این مساله را به امر معروف و نهی از منکر نسبت دهند که جفای عظیمی است و بدتر از آن شاهد بودیم که برخی از رسانه‌های داخلی نیز این حرف را زده‌اند.

لاریجانی عنوان کرد که اگر غربی‌ها و ضدانقلاب این جنایت را به امر معروف و نهی از منکر وصل کنند، طبیعی است. اما او در عین حال برای «برخی از رسانه‌های داخلی» که چنین جنایتی را به امر به معروف و نهی از منکر وصل می‌کنند ابراز تاسف شدید کرد.

لاریجانی طرح حمایت از امر به معروف و نهی از منکر را که توسط مجلس تهیه شده تلاشی بسیار خوب برای تقویت اجرای این «حکم الهی» دانست.

او همچنین با انتقاد از فرهنگ لیبرالی و فردگرای غربی گفت: «زندگی در غرب به گونه‌ای است که کسی به کسی کاری ندارد و اصول تفکر لیبرالی که فردگرایی است در آن حاکم است و یکی از معانی‌اش این است که هر انسانی مسیر زندگی‌اش را خودش تعیین می‌کند و ارزش‌ها را انتخاب می‌کند».

حمله به رسانه‌هایی که ماجرای اسید پاشی در ایران را پوشش داده و سعی کرده‌اند آن را با «امر به معروف و نهی از منکر» مرتبط کنند در روزهای اخیر افزایش یافته است. این حملات پس از انجام چند تجمع مردمی در اصفهان و تهران علیه اسید پاشی و علیه ناتوانی مسئولان در برقراری امنیت شهری بیشتر شده است.

خبرگزاری فارس نیز  از دستگیری «یک مرد زن‌نما» خبر داده است که با ورود به میان جمعیت معترضان در اصفهان سعی داشته است «مردم را تحریک به تجمع و اعتراض علیه نهادهای کشور» کند. به گفته خبرگزاری فارس، از این «مرد زن نما» که بازجویی از وی در نهادهای امنیتی ادامه دارد برخی ادوات ارتباطی و جاسوسی کشف شده است.

Fars-Acid

خبرگزاری فارس می‌گوید این « مرد زن‌نما» قصدداشته مردم را در اصفهان علیه مسئولان تحریک کند

پیش از آن نیز آریا جعفری، عکاس و مسئول بخش عکس خبرگزاری ایسنا در اصفهان که عکس‌های زیادی از تجمع اعتراضی مردم اصفهان در روز چهارشنبه گذشته منتشر کرده بود در منزل خود بازداشت و وسایل شخصی او نیز تفتیش و توقیف شد.

خبرگزاری مهر نیز صفحه مربوط به عکس‌‌های تجمع اعتراضی علیه اسید پاشی را از وب سایت خود حذف کرد و توضیحی در این مورد ارائه نداد.

روز شنبه، ۳ آبان نیز نیروهای امنیتی مانع از تشکیل چند تجمع اعتراضی در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان در اعتراض به اسید پاشی شدند. گفته می‌شود تلاش برای تجمع مقابل وزارت کشور در تهران به زد و خورد و بازداشت چند نفر از معترضان منجر شده است. در این میان نسرین ستوده، وکیل و مدافع حقوق بشر، نیز در میان بازداشتی‌ها بود که البته پس از چند ساعت آزاد شد.

در مشهد نیز ماموران انتظامی با حضور در پارک ملت این شهر مانع از اجتماع افراد شدند.

Share