Share

مجتبی مجد فریمانی، سرپرست سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد از اجرای «طرح گفتمان حجاب» برای آموزش حجاب در سنین مختلف در این شهر خبر داد.

در «طرح گفتمان حجاب» کارگاه‌های «آداب و معاشرت»، «چگونه زیبا باشم» و «مهارت‌های دخترانه» برگزار می‌شود.

در «طرح گفتمان حجاب» کارگاه‌های «آداب و معاشرت»، «چگونه زیبا باشم» و «مهارت‌های دخترانه» برگزار می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی مجد فریمانی گفت: «طرح گفتمان حجاب شامل برگزاری کارگاه‌‌های مشاوره ویژه بانوان از جمله دختران ۱۲ تا ۱۸ سال، بانوان خانه‌دار و شاغل در تشکل‌ها، مؤسسات و مدارس سطح شهر مشهد برگزار می‌شود.»

سرپرست سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد گفت: «مشاوران فرهنگسرای حجاب به این مراکز اعزام می‌شوند و به برگزاری کارگاه‌هایی با موضوعات مختلف از جمله “آداب و معاشرت”، “چگونه زیبا باشم” و “مهارت‌های دخترانه” می‌پردازند.»

به‌گفته وی در کلاس‌های «آداب و معاشرت» ویژه دختران درباره چگونگی ارتباط با والدین، انواع دوستی‌ها، ارتباط با جنس مخالف به دختران نوجوان آموزش داده می‌شود.

در کلاس‌های «چگونه زیبا باشم»، «انواع زیبایی و مفهوم زیبایی، نقش تغذیه در زیبایی دختران، بهداشت دوران بلوغ، زیبایی و جلوه‌گری، عزت نفس، زیبایی و مد» بررسی می‌شود.

در کلاس‌های «مهارت‌های دخترانه» درباره «خودآگاهی دختران و فلسفه حجاب، پوشش و بررسی جایگاه دختران در هستی، مدیریت احساس، هنر مدیریت احساس در روابط زن و مرد، گرایش به جنس مخالف، مهارت جرأت‌ورزی،  مهارت نه گفتن و هنر ابراز وجود» آموزش داده می‌شود.

مجتبی مجد فریمانی گفت تاکنون ۱۱۰ کارگاه «طرح گفتمان حجاب» برگزار شده و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

حکومت ایران همواره در صدد اسلامی کردن هر چه بیشتر وجوه مختلف زندگی اجتماعی است. بسیاری تأکید روزمره بر حفظ حجاب و مبارزه با آن‌چه بدحجابی عنوان می‌شود را یکی از عوامل اجتماعی اسیدپاشی‌های اخیر به روی زنان در اصفهان می‌دانند.

Share