Share

با افزایش احتمال ریاست محمد سرافراز بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، خبرهایی حاکی از بازگشت مدیران پیشین این سازمان منتشر شده است.

zarghami sarafraz

از راست: عزت‌الله ضرغامی ریاست صدا و سیما و محمد سرافراز که ۲۰ سال معاونت برون مرزی صدا و سیما را به عهده داشته است

وب‌سایت تابناک در خبری «غیر رسمی اما تأیید شده» محمد سرافراز، معاون برون‌مرزی صدا و سیما را به عنوان جانشین عزت‌الله ضرغامی معرفی کرد.

بنابر گزارش تابناک به سبب اهمیت این سمت، رئیس جمهوری، حسن روحانی نیز تلاش کرده بود تا عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور را به عنوان یکی از گزینه‌ها مطرح کند.

سرافراز در دوره ۲۰ ساله مدیریتش بر معاونت برون‌مرزی صدا و سیما شبکه‌هایی همچون پرس تی وی، العالم و هیسپان تی وی را تأسیس کرد که اهمیت دیپلماتیک ویژه‌ای داشته است.

بیشتر بخوانید: پایان کار ضرغامی؛ گمانه‌زنی درباره جانشین او

بازگشت مدیران پیشین

این در حالی است که به گزارش روز شنبه ۱۰ آبان روزنامه ایران، از محمدرضا جعفری جلوه، علی‌اصغر پورمحمدی و حسین کرمی به عنوان گزینه‌های احتمالی معاونت سیما نام برده می‌شود.

کرمی که کارمند دانشگاه امیرکبیر است، چند سالی قائم مقام معاونت سیما در دوران ریاست عزت‌الله ضرغامی بود.

همچنین از محسن مهاجرانی که مدت‌ها از مدیران ارشد سازمان صدا و سیما بوده به عنوان قائم مقام احتمالی صدا و سیما نام برده می‌شود.

دوره ریاست ۱۰ ساله عزت‌الله ضرغامی به سر سازمان صدا و سیما نیمه آبان سال جاری به پایان می‌رسد.

پیش‌تر اختلاف بین صدا و سیما و دولت باعث قطع بخشی از بودجه این سازمان توسط دولت شده بود. این کسری بودجه صدا و سیما را «مجبور به افزایش سرسام آور حجم آگهی های بازرگانی کرد که نارضایتی گسترده بینندگان و انتقادات کارشناسان را در پی داشته است.»

Share