Share

محمد سرافراز هفته آینده با حکم رهبری جمهوری اسلامی ایران، جایگزین عزت‌الله ضرغامی در سازمان صدا و سیما خواهد شد.

 از راست: عزت‌الله ضرغامی رئیس صدا و سیما و محمد سرافراز که ۲۰ سال معاونت برون مرزی صدا و سیما را به عهده داشته است

از راست: عزت‌الله ضرغامی رئیس صدا و سیما و محمد سرافراز که ۲۰ سال معاونت برون مرزی صدا و سیما را به عهده داشته است

در ماه‌های اخیر اسامی متعددی برای قرار گرفتن در رأس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی مطرح شده بود. آخرین خبرها نشان می‌دهد که محمد سرافراز هفته آینده از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به این سمت منصوب می‌شود.

به گزارش نسیم‌آنلاین، با پایان یافتن ریاست ۱۰ ساله عزت‌الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما، محمد سرافراز، معاون برون‌مرزی این سازمان و عضو شورای عالی فضای مجازی، که چهره‌ای کمتر شناخته‌شده است، جانشین وی می‌شود.

پیش‌تر، از غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس، محمدحسین صفار هرندی از اعضای سپاه پاسداران، محمد حسینی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور به‌عنوان دیگر گزینه‌های احتمالی ریاست صدا و سیما نیز نام برده می‌شد.

محمد سرافراز دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه بیروت است. برادر بزرگ او جواد سرافراز ، مسئول دفتر محمد بهشتی، رئیس دیوان عالی و نایب رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی بوده و به همراه او در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ کشته شد. پدرش نیز حجت‌الاسلام ابوالفضل سرافراز، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در هواپیمایی ایران بود.

محمد سرافراز از زمان ریاست محمد هاشمی رفسنجانی بر سازمان صدا و سیما در این سازمان حضور داشته و یکی از قدیمی‌ترین مدیران این رسانه به شمار می‌آید.

شبکه‌های پرس تی‌وی، العالم، آی فیلم و هیسپان تی‌وی، چهار شبکه‌ای هستند که محمد سرافراز آن‌ها را در سال‌های اخیر در سازمان صدا و سیما راه‌اندازی کرده است.

روزنامه ایران نیز هفته گذشته گزارش داد که با افزایش احتمال ریاست محمد سرافراز بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، ممکن است مدیران پیشین به این سازمان برگردند.

این روزنامه از محمدرضا جعفری جلوه، علی‌اصغر پورمحمدی و حسین کرمی به‌عنوان گزینه‌های احتمالی معاونت سیما نام برد.

کرمی که کارمند دانشگاه امیرکبیر است، چند سالی قائم مقام معاونت سیما در دوران ریاست عزت‌الله ضرغامی بود.

همچنین از محسن مهاجرانی که مدت‌ها از مدیران ارشد سازمان صدا و سیما بوده به‌عنوان قائم مقام احتمالی صدا و سیما نام برده می‌شود.

دوره ریاست ۱۰ ساله عزت‌الله ضرغامی به سر سازمان صدا و سیما نیمه آبان‌ماه سال جاری به پایان می‌رسد.

Share