Share

محمد سرافراز، در پی صدور حکمی از سوی علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، به عنوان رئیس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

محمد سرافراز (راست)؛ عزت الله ضرغامی (چپ)

محمد سرافراز (راست)؛ عزت الله ضرغامی (چپ)

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، با پایان یافتن ریاست ۱۰ ساله عزت‌الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما، محمد سرافراز، معاون برون‌مرزی این سازمان و عضو شورای عالی فضای مجازی، طی حکمی از سوی علی خامنه‌ای برای یک دوره پنج ساله به ریاست سازمان صدا وسیما جمهوری ایران منصوب شد.

سرافراز پنجمین رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی بعد از  صادق قطب‌زاده، محمد هاشمی، علی لاریجانی و سید عزت‌الله ضرغامی است.

در ماه‌های اخیر اسامی متعددی برای قرار گرفتن در رأس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی مطرح شده بود. از غلامعلی حداد عادل نماینده مجلس، محمدحسین صفار هرندی از اعضای سپاه پاسداران، محمد حسینی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور به‌عنوان دیگر گزینه‌های احتمالی ریاست صدا و سیما نام برده می‌شد که در نهایت سرافراز به عنوان رئیس جدید این سازمان انتخاب شد.

محمد سرافراز کیست؟

محمد سرافراز دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه بیروت است. برادر بزرگ او جواد سرافراز ، مسئول دفتر محمد بهشتی، رئیس دیوان عالی و نایب رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی بود که در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ کشته شد. پدرش نیز ابوالفضل سرافراز، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در هواپیمایی ایران بود.

محمد سرافراز از زمان ریاست محمد هاشمی رفسنجانی بر سازمان صدا و سیما در این سازمان حضور داشته است و یکی از قدیمی‌ترین مدیران این رسانه به شمار می‌آید.

شبکه‌های پرس تی‌وی، العالم، آی فیلم و هیسپان تی‌وی، چهار شبکه‌ای هستند که محمد سرافراز آن‌ها را در سال‌های اخیر در سازمان صدا و سیما راه‌اندازی کرده است.

روزنامه ایران پیش از این گزارش داده بود در صورتی که محمد سرافراز به عنوان رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی تعیین شود، ممکن است مدیران پیشین به این سازمان برگردند.

این روزنامه از محمدرضا جعفری جلوه، علی‌اصغر پورمحمدی و حسین کرمی به‌عنوان گزینه‌های احتمالی معاونت سیما نام برده بود.

کرمی که کارمند دانشگاه امیرکبیر است، چند سالی قائم مقام معاونت سیما در دوران ریاست عزت‌الله ضرغامی بود.

همچنین از محسن مهاجرانی که مدت‌ها از مدیران ارشد سازمان صدا و سیما بوده به‌عنوان قائم مقام احتمالی صدا و سیما نام برده می‌شود.

در همین زمینه:

محمد سرافراز هفته آینده به‌عنوان رئیس صدا و سیما منصوب می‌شود

Share