Share

در حالی که به گفته سازمان حفاظت محیط زیست ایران، واردات بنزین با استانداردهای اروپایی باعث کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها شده است، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده نفتی می‌گوید ایران از سال آینده واردات بنزین را متوقف می‌کند.

Fuel_05

اختلاف نظر جدی بر سر استاندارد بنزین‌‌های تولید ایران بین مجلس و سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد

شاهرخ خسروانی قائم مقام این شرکت اعلام کرده است به زودی از مجتمع جدید بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان و فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس بهره‌برداری می‌شود.

ایران در سال جاری تولید بنزین در مجتمع‌های پتروشیمی را متوقف کرد. دلیل این امر به گفته سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت، غیر استاندارد بودن بنزین‌های ساخته شده در پتروشیمی‌ها بود. در سال ۱۳۹۳ ایران به طور متوسط روزانه  حدود پنج میلیون لیتر بنزین وارد کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، خسروانی گفته است مراحل ساخت و نصب طرح عظیم بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان به پایان رسیده است. به گفته قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده نفتی، به دلیل شرایط تحریم امکان تامین کاتالیست مورد نیاز این پروژه بنزین سازی از خارج کشور فراهم نبود، بنابراین مراحل طراحی و تولید کاتالیست توسط متخصصان ایرانی در حال انجام است.

او همچنین پیش‌بینی کرد تا پایان سال جاری کاتالیست مورد نیاز این طرح بنزین سازی تامین و مراحل بارگذاری آن انجام شود، بیان کرد. وزارت نفت می‌گوید این مجتمع بنزین سازی از ظرفیت تولید روزانه حدود چهار میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴ اتحادیه اروپا برخوردار است.

خبر قطع واردات بنزین به ایران در حالی است که به گفته سازمان حفاظت محیط زیست، بنزین‌های غیر استاندارد تولید داخل یکی از عوامل موثر افزایش آلودگی هوا در تهران و کلانشهرهای دیگر بوده است.

با این‌حال کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرده بود دلایل سازمان حفاظت محیط زیست برای غیر استاندارد خواندن بنزین‌های ایرانی و لزوم واردات بنزین از خارج را قبول ندارد. از سوی دیگر برخی اعضای کمیسیون اصل نود مجلس اعلام کردند بنزین‌های وارداتی به ایران از استانداردهای لازم برخوردار نیست و بار مالی فراوانی نیز بر دوش دولت می‌‌گذارد.

اختلاف نظر بین مجلس و سازمان حفاظت محیط زیست با اتهام دلالی‌گری بنزین وارد مرحله جدیدتری شد. سعید زمانیان عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است بنزین‌‌های وارداتی به ایران موادسرطان‌زا دارند و  در ۴ ماهه  اول سال‌جاری ایران از محل واردات این بنزین‌‌ها ۲۰ میلارد دلار ضرر کرده است. بنا به اعلام این نماینده مجلس، ایران بنزین وارداتی را گران تر از قیمت واقعی خریداری کرده و دلیل این امر وجود واسطه بوده است.

خبر قطع واردات بنزین در سال آینده و از سرگیری تولید بنزین در داخل در حالی است که هنوز سازمان حفاظت محیط زیست در مورد درجه استاندارد این بنزین‌های جدید اظهار نظری نکرده است.

Share