Share

ضارب دختران دانشجو در جهرم دستگیر شد: یک بسیجی ۲۲ ساله به نام محمد بهشتی‌فر، عضو بسیج قطب‌آباد از توابع جهرم و فرزند سرهنگ پاسدار جلیل بهشتی‌فر (جلیل اسفریزی). پدر ضارب در حال حاضر فرماندهی بسیج روستای قطب‌آباد را به عهده دارد. این روستا در ۱۰ کیلومتری جهرم واقع شده است.

تجمع دختران دانشجو در جهرم در اعتراض به ناامنی و غذای مسموم

تجمع دختران دانشجو در جهرم در اعتراض به ناامنی و غذای مسموم

سحام‌نیوز گزارش داده که ضارب اعتراف کرده با چاقو به شش زن حمله کرده است که از آن میان پنج زن از دختران دانشجویی بودند که در جهرم تحصیل می‌کردند. برخی منابع گزارش داده‌اند که ۱۱ زن در جهرم مورد حمله قرار گرفته‌اند.

مقام‌های محلی جهرم و امام جمعه این شهر حمله با چاقو به دختران جوان را تأیید کرده‌‌اند. حجت‌الله رضایی، سرپرست فرمانداری جهرم و رئیس شورای تأمین این شهر به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفته است: «با تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی، قضائی، بسیج و نیروهای مردمی در مدت کمتر از ۷۲ ساعت عامل ناامنی و ایجاد مزاحمت، دستگیر شد.»

ضارب دختران دانشجو در جهرم: یک بسیجی به نام جلیل بهشتی‌فر

ضارب دختران دانشجو در جهرم: یک بسیجی به نام جلیل بهشتی‌فر

به گفته حجت‌الله رضایی «ضارب به عمل قبیح خود مبنی بر حمله با چاقو به چند زن اقرار کرده و در حال حاضر تحت نظارت دستگاه انتظامی و قضایی است».

سحام نیوز گزارش می‌دهد که ضارب در اعترافاتش گفته که پای وعظ یک معمم نشسته بوده و به این دلیل که واعظ ریختن خون زنان بدحجاب را مباح خوانده، تلاش کرده است با حمله به زنان و دختران دانشجو برای نهی از منکر کاری انجام دهد.

او هنگام بازجویی گفته می‌خواسته با بدحجابی مبارزه کند و به همین جهت به زنانی که چادر بر سر نداشتند و با مانتوهای کوتاه به خیابان آمده بودند حمله می‌کرده است.

مقامات محلی پس از اعترافات ضارب گزارشی مبنی بر اختلال روانی او تهیه کرده‌اند و برای بررسی به پزشکی قانونی فرستاده‌اند.

ضارب، باسن دختران دانشجو را هدف قرار می‌داده. سحام نیوز گزارش داده که وحشت شهرستان جهرم را فراگرفته است. دانشجویان از روز چهارشنبه هفته گذشته کلاس‌ها را تعطیل کرده‌اند. سه‌شنبه، ۴ آذرماه دانشجویان در اعتراض به این ناامنی‌ها تجمع کردند. شکسته‌شدن شیشه‌های خوابگاه دانشجویی و مسمومیت غذایی به این اعتراضات دامن زد.

پیش از این، اسیدپاشی به سر و روی زنان جوان در اصفهان نگرانی‌ها و ناآرامی‌های گسترده‌ای در این شهر به وجود آورده بود. تاکنون عاملان این اسیدپاشی‌ها بازداشت و مجازات نشده‌اند.

Share