Share

رمان «کمی بهار» در سال ۱۳۱۲ آغاز می‌شود؛ دو سال پیش از کشف حجاب. اردکان در این رمان صحنه‌ای‌ است که در آن و در قالب یک «ساگای خانوادگی» تاریخ ایران رقم می‌خورد.

KAMIB02

خانم پارسی‌پور در این رمان می‌خواهد نشان بدهد که چگونه تحولات زن ایرانی در طول تاریخ، منجر به تحول مردان نیز می‌شود. «کمی بهار» همانطور که به‌تدریج نوشته می‌شود، در «رادیو زمانه» هم به شکل کتاب گویا در اختیار خوانندگان و شنوندگان قرار می‌گیرد.

شماره ۶٧ از این مجموعه را می‌توانید بشنوید. خلاصه این بخش چنین است:

فروغ در خانه به حالت کرخ باقى مانده. مادرش مرتب او را نصیحت مى‌کند. خانم لقا و شوکت تصمیم مى‌گیرند ماجراهاى فروغ را براى اشرف‌السادات تعریف کنند و او را وادارند تا طلاق فروغ را از دکتر بگیرد، اما اشرف‌السادات ابداً تصمیم ندارد چنین کارى بکند. او طرف دامادش باقى مانده است. فروغ براى روزها به دلیل تزریق آمپول بى حال و مدهوش است. هنگامى که دکتر تزریق را کم مى‌کند فروغ از فرصتى استفاه کرده و به خانه خانم لقا مى‌رود. او پناهى جز خانم لقا ندارد. دکتر دوباره به آنجا مى‌آید. خانم لقا به شدت وحشت‌زده است و به دکتر مى‌گوید بسیارى از زن‌هاى باردار دچار جنون ادوارى مى‌شوند. بعد پیشنهاد مى‌کند با فروغ به سفرى برود تا بلکه او آرام بشود و…

Share