Share

آن‌طور که پیش‌بینی می‌شود، در انتخابات زودهنگام پارلمان ژاپن، شینزو آبه، نخست‌وزیر این کشور پیروز میدان خواهد بود. بر پایه نظرسنجی‌های پس از انتخابات، ائتلاف تحت رهبری حزب لیبرال‌دمکرات شینزو آبه می‌تواند روی دو سوم آرا حساب باز کند.

نظرسنجی‌های پس از انتخابات: ائتلاف حاکم ژاپن به رهبری شینزو آبه، ۳۲۷ کرسی از ۴۷۵ کرسی پارلمان جدید را به‌دست خواهد آورد.

نظرسنجی‌های پس از انتخابات: ائتلاف حاکم ژاپن به رهبری شینزو آبه، ۳۲۷ کرسی از ۴۷۵ کرسی پارلمان جدید را به‌دست خواهد آورد.

به‌گفته رسانه‌های محلی ژاپن پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که ائتلاف حاکم ۳۲۷ کرسی از ۴۷۵ کرسی پارلمان جدید را به‌دست خواهد آورد.

حزب دمکراتیک که بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون است تنها موفق به کسب ۷۳ کرسی خواهد شد. این حزب از آغاز انتخابات نیز در نظرسنجی‌ها اقبالی برای پیروزی نداشت. این حزب به‌دلیل «سوءمدیریت در فاجعه فوکوشیما» و اختلافات درونی مورد اقبال مردم قرار نگرفت.

شینزو آبه انتخابات پارلمانی را که قرار بود در سال ۲۰۱۶ برگزار شود زودتر برگزار کرد تا بتواند سیاست‌های اقتصادی خود را پیش برد.

شینزو آبه در سال ۲۰۱۲ با وعده انتخاباتی شکوفا کردن اقتصاد ژاپن به قدرت رسید. او با چاپ اسکناس و تخصیص بودجه بیشتر به بخش خدمات تلاش کرد به این وعده عمل کند.

به‌رغم همه این تدابیر که «آبه نومیک» نامیده شده است، اقتصاد ژاپن همچنان بحرانی‌ست. با وجود آنکه قیمت سهام شرکت‌ها افزایش دارد، اما از ارزش «ین»، واحد پول ژاپن کم شده و در‌‌ همان حال درآمد اکثر کارگران ثابت مانده و در برخی مواقع حتی کاهش پیدا کرده است. پس از به اجرا گذاشتن قانون افزایش مالیات‌های غیرمستقیم، قدرت خرید مردم کاهش بیشتری پیدا کرد و رشد اقتصادی ژاپن منفی شد.

با وجود همه این مشکلات شینزو آبه قصد دارد برنامه اقتصادی‌اش را ادامه دهد. شعار انتخاباتی او چنین است: «این تنها راه است».

Share