Share

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از «دستورالعمل جدید تأسیس ایرلاین‌ها»، از ممنوعیت واردات هواپیماهایی با عمر بیش از ۱۵ سال به ایران خبر داد.

ایران ایر

وزیر راه ایران روز شنبه  ۲۹ آذر گفت، با وجود بیش از سه دهه تحریم صنعت هوانوردی ایران «باید توجه کنیم که مسئولیت ما در این صنعت چیست.»

خبرگزاری مهر به نقل از عباس آخوندی نوشت که میانگین عمر هواپیماهای ۱۸ ایرلاین ایران، ۲۲ سال و شش ماه است. آخوندی افزوده که لازم است حداقل سرمایه ایرلاین‌ها مشخص باشدـ: ‌«به همین جهت از این پس به ایرلاین‌هایی که هواپیماهای اجاره‌ای داشته باشند، مجوز پرواز نمی‌دهیم.»

وزیر راه تاکید کرد که شرکت ایران‌ایر ۱۴ موتور هواپیما را به شرکت‌های خارجی برای تعمیر فرستاده که تاکنون ۷ موتور به ایران بازگشته است.

با پیروزی انقلاب ایران و آغاز تحریم‌های اقتصادی، مشکلات حمل و نقل هوایی این کشور آغاز شد که از میان آنها می‌توان به ممنوعیت فروش هواپیماهای زیر ۱۵ سال ساخت به ایران اشاره کرد.

«دستورالعمل جدید تأسیس ایرلاین‌ها» در حالی اعلام می‌شود که مرداد ماه ۹۳، در پی سقوط یک  فروند هواپیماهای آنتونوف (ایران ۱۴۰) و کشته‌شدن بیش از  ۳۰ تن در این حادثه، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران دستور توقف پروازهای این هواپیما اوکراینی را صادر کرد.

تحریم‌های بین‌المللی و ممنوعیت فروش هواپیما و قطعات آن، افزایش قیمت سوخت، سقوط ارزش ریال و کهنه بودن هواپیماها، حمل و نقل هوایی ایران را با مشکلات متعددی رو‌به‌رو کرده است.

احمد مجیدی، معاون وزیر راه و شهر‌سازی، روز ۲۹ مرداد سال جاری گفته بود که میانگین عمر هواپیماهای کشور بالای ۲۰ سال است و از انجام اولین پرواز هوایی در ایران در سال ۱۲۹۲، دو هزار و ۱۲۷ نفر جان خود را در سوانح هوایی نظامی و غیرنظامی از دست داده‌اند.

از ۲۵۰ فروند هواپیمای موجود در ناوگان هواپیمایی ایران، ۱۰۰ فروند به دلیل فرسودگی غیر فعال هستند.

Share