Share

التون جان، خواننده، پیانیست و آهنگساز بریتانیایی، سرانجام پس از چندین دهه مبارزه برای حقوق دگرباشان به هدفش رسید: او ۲۱ دسامبر رسماً با دیوید فورنیش، سینماگر کانادایی ازدواج کرد.

ازدواج رسمی التون جان با دیوید فورنیش

ازدواج رسمی التون جان با دیوید فورنیش

این دو مرد همجنسگرا و هنرمند که ۲۰ سال است با هم زندگی می‌کنند، ۹ سال پیش دقیقاً در چنین روزی با هم پیمان زناشویی بسته بودند. امروز سرانجام پیوند زناشویی آن‌ها رسمیت پیدا کرد.

دولت بریتانیا بهار سال جاری ازدواج همجنسگرایان را قانونی اعلام کرد. قرار است ۳۱ دسامبر سال جاری در اسکاتلند هم ازدواج همجنسگرایان قانونی شود.

در مراسم رسمی ازدواج این زوج همجنسگرا، دو فرزند آن‌ها که در بطن یک رحم اجاره‌ای پرورش پیدا کرده‌اند، حضور داشتند. ابتدا در سال ۲۰۱۰ فرزند دیوید فورنیش از رحم اجاره‌شده یک زن به دنیا آمد و سپس در سال ۲۰۱۳ از رحم‌‌ همان زن، فرزند التون جان متولد شد.

التون جان تا مدت‌ها گرایش جنسی‌اش را آشکار نکرده بود. ازدواج رسمی او با دیوید فورنیش نشانگر دگرگونی‌های اجتماعی در طول چند دهه گذشته است. در سال ۱۹۶۷ او در گفت‌و‌گویی اعلام کرده بود که هم به زن و هم به مرد گرایش دارد و به یک معنا «دوجنس‌گرا»‌ست. در سال ۱۹۸۴ او با دوست صمیمی‌اش، یک خانم بازیگر آلمانی به نام رناتا بلاول ازدواج کرد. در سال ۱۹۸۸ از طریق نشریه «رولینگ استون» اعلام کرد که همجنسگراست.

مردم به مناسبت ازدواج رسمی التون جان و دیوید فورنیش، به طور خودانگیخته شاخه‌های گل رز جلوی در منزل التون جان قرار دادند. ترانه‌ای که التون جان به یاد و خاطره پرنسس دایانا خوانده بود، «یک شاخه گل رز» نام داشت.

مراسم عروسی در حلقه سربسته‌ای از دوستان نزدیک التون جان و دیوید فورنیش، بدون تجمل برگزار شد. التون جان عکس‌های عروسی‌اش را به جای اینکه در اختیار روزنامه‌های پرفروش قرار دهد، در شبکه اینستاگرام به رایگان منتشر کرده است.

عکس‌های عروسی‌ التون جان و دیوید فورنیش در شبکه اینستاگرام

Share