Share

میرحسین موسوی، یکی از چهره‌های کلیدی مخالفان دولت ایران و جنبش سبز که در حصر خانگی قرار دارد، به انتقاد از «دروغ‌پراکنی‌ها» و «تهمت‌ها» در رسانه‌های رسمی ایران پرداخته‌ است.

mir-hossein mousavi 31.5.14

موسوی اتهام‌زنی‌ها را ناشی از ضعف بهتان‌زنندگان دانسته است

به گزارش پایگاه اینترنتی «کلمه»، میرحسین موسوی در آخرین اظهارنظر خود در حصر خانگی، بار دیگر برای حضور در دادگاه و «بازگوکردن حقایق» اعلام آمادگی کرده‌ است.

موسوی اتهام‌زنی‌ها را ناشی از بی‌تقوایی و ضعف بهتان‌زنندگان دانست.

وب‌سایت کلمه منسوب به نزدیکان میرحسین موسوی است که به طور ویژه اخبار و اطلاعات مربوط به جنبش سبز در ایران را پوشش می‌دهد.

بنابر این گزارش، میرحسین موسوی تأکید کرد که « اینجانب و [زهرا] رهنورد از ابتدای حصر بارها از طریق زندانبانان، به مسئولان امر برای حضور در دادگاهی علنی و صالح اعلام آمادگی کرده‌ایم.»

زهرا رهنورد، از دیگر چهره‌های سرشناس مخالف و همسر موسوی نیز از آغاز حصر خانگی همراه با او بوده‌است. این حصر تا کنون نزدیک به چهارسال به‌درازا کشیده‌ است.

موسوی: برانداز آنانند که فساد عظیم ایجاد کرده‌اند

موسوی همچنین با انتقاد از آنچه خود «اتهام‌زنی‌ها و دروغ‌پردازی‌ها» توصیف کرد، اتهام «برانداز بودن» را مردود دانست و افزود: «برانداز کسانی هستند که از جیب مستضعفان و پابرهنگان و فقرا فسادهای عظیم را در کشور ایجاد کرده‌اند.»

نامزد اصلی مخالفان در انتخابات جنجالی سال  ۱۳۸۸ که به انتخاب محمود احمدی‌نژاد، اعتراض میلیون‌ها شهروند به آن، و سرکوب خشونت‌بار این اعتراض‌ها انجامید، در ادامه گفت که اگر متهم‌کنندگان او «به جای اتهام‌زنی‌های کذب و بی‌معنا، رشد و بلوغ یک ملت را آشوب عده‌ای بزغاله و گوساله نمی‌خواندند، امروز مجبور نبودند مفاسد بزرگ را انکار کنند و با جنگ‌های روانی و راه اندازی کاروان‌های روایت، افکار عمومی را از خطرات این‌همه فساد و تباهی منحرف سازند.»

آخرین نخست‌وزیر ایران همچنین تأکید کرد که برای حضور در دادگاه جهت پاسخگویی به اتهام‌ها و بیان «حقایق مربوط به سرچشمه‌های فساد عظیمی که کشور و انقلاب را در خود غرق کرده‌ است» آمادگی دارد.

میرحسین موسوی ضمن رد ادعاهای اخیر مبنی بر «تفهیم اتهام» به او، ادامه داد: «ما تا کنون چند بار خواستار حضور یک مقام قضایی برای تعیین وضعیت حقوقی و همچنین رسیدگی به ورود غیر قانونی و حضور چندماهه بدون مجوز درون منزل شده‌ایم که به‌رغم قول‌های داده شده اما هیچ‌گاه اقدامی صورت نگرفت.»

آخرین تحولان درباره حصر خانگی میرحسین موسوی و  زهرا رهنورد را اینجا بخوانید.

Share