Share

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران برگزاری دادگاه محاکمه رهبران معترضان در این کشور را «بازی در زمین دشمن» توصیف کرده است.

مصطفی پورمحمدی

چندی پیش موسوی اتهام‌زنی‌ها را ناشی از «بی‌تقوایی و ضعف بهتان‌زنندگان» دانست.

سایت کلمه شامگاه جمعه ۱۲ دی گزارش داد که پورمحمدی در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه خبر جمهوری اسلامی پخش شد، در خصوص «برگزاری دادگاه میرحسین موسوی و مهدی کروبی»، دو تن از رهبران معترضان گفته است: «نظام وارد این معادله نشده و این پرونده را باز نکرده است.»

به گفته او «تفهیم اتهام، پرونده‌خوانی، تشکیل دادگاه و بازپرسی، این عیناً بازی در زمین دشمن است.»

وزیر دادگستری دولت یازدهم درخواست‌ها برای محاکمه موسوی و کروبی را «ادامه خط تفرقه و ضربه به همبستگی ملی» دانسته و گفته که «ما نباید وارد این میدان دردسرساز شویم.»

در حالی این مقام دولتی برگزاری جلسه محاکمه موسوی و کروبی را «دردسرساز» و «بازی در زمین دشمن» نامیده که هفته گذشته صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه گفته بود برای محاکمه آنان «هیچ مشکل و خوفی از احدی نداریم.»

بیشتر بخوانید: رئیس قوه‌قضائیه: حصر «سران فتنه» غیر قانونی نیست

افزون بر این، میرحسین موسوی در آخرین اظهارنظر خود از حصر خانگی، بار دیگر برای حضور در دادگاه و «بازگوکردن حقایق» اعلام آمادگی کرده‌ است. موسوی اتهام‌زنی‌ها را ناشی از «بی‌تقوایی و ضعف بهتان‌زنندگان» دانست.

وزیر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران همچنین گفت: «به تصمیمی که نظام گرفته اعتماد کنیم، به تصمیم مدیران و خیرخواهان نظام و مجموعه قوای نظام که تدبیر کردند و به این تصمیم رسیدند. دشمن در کمین نشسته و برای ضربه زدن بیشتر دنبال سوژه می گردد.»

اشاره وزیر دادگستری به تصمیم شورای عالی امنیت ملی ایران برای حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد است.

موسوی، کروبی و زهرا رهنورد از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، بدون برگزاری دادگاه در حصر خانگی به‌سر می‌برند و تلاش‌ها برای رفع حصر از آن‌ها تاکنون به نتیجه نرسیده است.

در تازه ترین اظهارنظر در خصوص حصر، ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور خبر داده که شورای عالی امنیت ملی ایران برنامه‌ای برای رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد ندارد.

Share