Share

معاون دادستان تهران بدون حکم شورای انضباطی دستور داد تا ۱۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین از ملاقات حضوری محروم شوند.

به گزارش سایت کلمه، خانواده تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین صبح روز دوشنبه ۱۵ دی‌ماه برای انجام ملاقات هفتگی به این زندان رفتند اما متوجه شدند که این زندانیان به دستور مهدی خدابخش، معاون دادستان تهران و دادیار ناظر بر امور زندانیان سیاسی، ممنوع‌الملاقات شده‌اند.

با پی‌گیری و اعتراض خانواده زندانیان سیاسی، مسئولان زندان اوین اعلام کردند طبق دستور معاون دادستان ۱۳ تن از زندانیان برای دو نوبت که دست‌کم بیش از دو ماه می‌شود، از ملاقات حضوری محروم خواهند بود اما امکان ملاقات کابینی خواهند داشت. طبق این دستور مسعود صادقی، زندانی سیاسی از هرگونه ملاقاتی محروم شده است.

مسعود صادقی در اسفندماه سال ۸۹ بازداشت شد و در مهرماه سال ۹۰ با اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، توهین به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و توهین به محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران محاکمه و به ۶ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید شد.

دستور معاون دادستان تهران در حالی اعلام شده که زندانیان سیاسی می‌گویند هیچ حکمی به آن‌ها ابلاغ نشده و بدون ابلاغ حکم شورای انضباطی چنین دستوری «غیرقانونی و خودسرانه» است.

خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌گویند مهدی خدابخش، معاون دادستان تهران و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی که از حدود سال ۹۰ در این سمت قرار گرفته، به‌ویژه طی یک سال گذشته در مانع‌تراشی برای ملاقات زندانیان سیاسی با خانواده‌هایشان و همچنین اخلال در انجام امور درمانی زندانیان و تبعید آن‌ها به زندان‌هایی با شرایط دشوارتر، نقش اساسی داشته‌ است.

با این‌که به‌طور معمول ممنوع‌الملاقات شدن زندانیان سیاسی به دلایل تنبیهی صورت می‌گیرد اما هنوز از علت ممنوع‌الملاقات شدن ۱۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین اطلاعی در دست نیست.

Share