Share

یک وکیل دادگستری می‌گوید حمید رسایی، نماینده مجلس ایران از سوی دادگاه ویژه روحانیت «چند مورد محکومیت قطعی» دارد.

حمید رسایی، نماینده مجلس و از منتقدان سرسخت خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی

حمید رسایی، نماینده مجلس و از منتقدان سرسخت خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی

محمود علیزاده طباطبایی به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت که این نماینده مجلس به اتهامات «مسائل مالی و توهین به مقدسات» از سوی دادگاه ویژه روحانیت محکوم شده است.

وکیل مهدی هاشمی رفسنجانی افزوده هنگامی که برای پیگیری شکایت موکلش از حمید رسایی به دادگاه ویژه روحانیت رفته، متوجه شده که این نماینده مجلس چندین محکومیت قطعی دارد.

علیزاده طباطبایی پیشتر نیز درباره اظهارات رسایی در مورد اتهامات موکلش گفته بود: «در ابتدا اتهامات آقای هاشمی را اقتصادی مطرح می‌کردند اما بعدها عنوان کردند که وی در آشوب‌های سال ۸۸ نقش داشته است در صورتی که هاشمی در این قضایا حضور نداشته و در هیچ تظاهراتی نبوده است.»

وی افزود: «فعالیت‌های موکلم مربوط به قبل از انتخابات سال ۸۸ است و برای ما سئوال این است که چرا علیه آقای رسایی هیچ اقدامی انجام نمی‌شود و به شکایت‌های ما توجه نمی‌کنند.»

به‌گفته علیزاده طباطبایی، مهدی هاشمی پاسخ اظهارات رسایی را در نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس ارسال کرده که پس از تأیید هیأت رئیسه در جلسه علنی مجلس خوانده خواهد شد.

حمید رسایی، نماینده مجلس و از منتقدان سرسخت خانواده هاشمی آبان‌ماه امسال به‌هنگام برگزاری جلسه محاکمه مهدی هاشمی در بیرون از دادگاه حضور یافت و گفت که در حال تهیه این نامه است تا از قوه قضائیه بخواهد که دادگاه هاشمی را علنی برگزار کند.

رسایی افزود که در جریان این پرونده «فشار زیادی» به قوه قضائیه وارد شده است، اما نمایندگان مجلس به دقت مسیر این پرونده و فشار‌هایی که وارد می‌شود را رصد می‌‌کنند.

بیشتر بخوانید: رسایی در دادگاه مهدی هاشمی: دادرسی را علنی کنید

حمید رسایی ۲۸ آذر ۱۳۹۲ نیز دو روز پس از آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی از زندان، در سخنانی در مجلس ضمن انتقاد شدید از آزادی وی، مهدی هاشمی را «ام‌الفساد و شاه کلید کودتای ۸۸» نامید و خانواده هاشمی رفسنجانی را یک «خانواده اختاپوسی» توصیف کرد.

جریان‌های اصولگرا مهدی هاشمی را افزون بر دست داشتن در فساد اقتصادی، به دست داشتن در جریان اعتراض‌های سال ۱۳۸۸ یا به‌گفته اصولگرایان «فتنه ۸۸» نیز متهم می‌کنند.

مهدی هاشمی اکنون با وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی آزاد است. تاکنون جزئیاتی از پرونده قضایی و روند دادرسی آن اعلام نشده است اما گفته می‌شود اتهامات او شامل موارد اقتصادی و امنیتی است.

Share