Share

مصطفی امیری، فرماندار اصولگرای شیراز می‌گوید اجازه نخواهد داد در «سومین حرم اهل بیت» کنسرت موسیقی برگزار شود.

مصطفی امیری، فرماندار اصولگرای شیراز گفته است نظر قطعی‌اش عدم برگزاری کنسرت گروه لیان است.

مصطفی امیری، فرماندار اصولگرای شیراز گفته است نظر قطعی‌اش عدم برگزاری کنسرت گروه لیان است.

سومین حرم اهل ‌بیت، اصطلاحی است که رهبر جمهوری اسلامی در توصیف شیراز و در تقابل با شهرت شیراز به شهر «فرهنگ و ادب» به کار برده است.

سایت «یالثارات‌الحسین»، امروز پنج‌شنبه ۱۸ دی‌ماه به نقل از فرماندار شیراز نوشت: «در هیچ شرایطی اجازه برگزاری برنامه‌هایی که امنیت و نظم عمومی شیراز را تهدید کند، نمی‌دهیم زیرا برنامه‌های فرهنگی باید متناسب شأن سومین حرم اهل بیت باشند.»

این سایت از کنسرت لیان به‌عنوان «توحش مدرن» یاد کرده و افزوده است که «حضور حزب‌الله در صحنه، رقاص‌ها را آواره کرد.»

ظاهراً قرار بوده که گروه موسیقی لیان روز‌های ۲۱ و ۲۲ دی در شیراز کنسرت برگزار کند اما با اعتراض گروه‌های تندرو، برگزاری این کنسرت در ابهام قرار دارد.

با وجود این‌که فرماندار شیراز اعلام کرده «نظر قطعی‌اش عدم برگزاری کنسرت گروه لیان است» اما پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است که این کنسرت طبق برنامه برگزار خواهد شد.

وی می‌گوید: «کنسرت گروه لیان طبق برنامه برگزار خواهد شد و تنها یک‌سری مشکلات وجود دارد که دفتر موسیقی در حال بررسی آن است و مطمئناً قابل حل است.»

محسن شریفیان، سرپرست گروه لیان نیز گفته است:‌ «به ما اعلام شد که کنسرت گروه لیان کنسل شده است اما خوشحالم که دفتر موسیقی ارشاد در حال پیگیری مسائل است.»

وی افزود: «گروه لیان همواره از تلاش ستودنی دفتر موسیقی متشکر بوده و امیدوارم که مشکلات برگزاری کنسرت ما حل شود. برای این کنسرت از سراسر ایران بلیت تهیه شده و دوست ندارم که مخاطبان و طرفداران گروه لیان متضرر شوند.»

بیشتر بخوانید: مخالف‌خوانی؛ آواز همیشگی نظام اسلامی

چند روز پیش نیز گروه‌های تندور مانع برگزاری کنسرت لیان در بوشهر شدند که سرانجام با دخالت پلیس این کنسرت برگزار شد.

در یک سال و نیم گذشته گروه‌های تندرو بارها با برگزاری تجمع، جلوی برگزاری چندین کنسرت که مجوز قانونی داشته‌اند را در شهرهای مختلف گرفته‌اند.

ناظران می‌گویند این تندروها از سوی سپاه پاسداران ایران پشتیبانی می‌شوند.

Share