Share

در پی نطق علی مطهری درباره غیرقانونی بودن حبس خانگی چهره‌های شاخص جنبش سبز، نمایندگان مجلس شعار «مرگ بر منافق» سر دادند.

Ali-Motahari

تشنج امروز مجلس هنگام بحث بر سر حصر‌های خانگی، به برخورد فیزیکی مطهری و نمایندگان مجلس انجامیده است

با دستور محمد‌حسن ابوترابی، نایب رئیس مجلس، جلسه علنی امروز در حالی زود‌تر از موعد پایان یافت که فضای مجلس ایران به تشنج کشیده بود.

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس، در نطق خود گفته که «اینجانب حصر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد را پس از پایان آشوب‌های خیابانی بدون حکم قضایی همچنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی می‌دانم.»

به دنبال این اظهار نظر، نمایندگان با اعلام عدد دو (اخطار آئین‌نامه‌ای) و شعار «مرگ بر منافق»، «مرگ بر فتنه‌گر» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، به صحبت‌های مطهری اعتراض کرده‌اند.

پس از این، ابوترابی که ریاست جلسه را بر عهده داشته است، در پاسخ اعلام می‌کند: «جنابعالی در فضای واقعی کشور قرار دارید و آنچه در مورد این افراد انجام شده با نهایت رأفت و رحمت اسلامی بوده است.»

ابوترابی پیش از پایان صحبت‌های مطهری، با اعلام ختم جلسه گفته ادامه جلسه را «به مصلحت» نمی‌داند.

به گزارش خبرگزاری فارس، تشنج امروز مجلس به برخورد فیزیکی مطهری با نمایندگان مجلس انجامیده است. بنابر این گزارش برخی از نمایندگان در برابر جایگاه ناطقان مجلس تجمع کرده‌ بودند.

این در حالی است که پس از صحبت‌های ابوترابی، مطهری مجدداً از حصر خانگی چهره‌های شاخص جنبش سبز به عنوان امری خلاف قانون یاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: قوه قضاییه: اظهارات علی مطهری درباره حصر، نشر اکاذیب است

Share