Share

ساجده عرب‌سرخی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی که به بیماری گوارشی مبتلاست، از بیمارستان به زندان بازگردانده شد.

sajedeh arabsorkhi

گزارش شده که ساجده عرب سرخی در طول یک ماه گذشته، بیش ده کیلوگرم کاهش وزن داشته است

به گزارش کلمه، وب‌سایت منسوب به نزدیکان میرحسین موسوی و اصلاح‌طلبان ایران، این روزنامه‌نگار و نویسنده کودک که تیر ماه سال جاری، «به دنبال پرونده‌سازی سپاه»، در دادگاهی غیابی به یک سال زندان محکوم شده است، صبح دوشنبه، ۲۹ دی‌ به بیمارستان بوعلی منتقل شد. در حالی که پزشک معالج این بیمارستان، قصد داشت او را بستری کند، مسئولان دادستانی اجازه این کار را ندادند و این زندانی سیاسی را به زندان بازگرداندند.

گزارش شده که ساجده عرب‌سرخی در طول یک ماه گذشته، بیش از ده کیلوگرم کاهش وزن داشته است.

ساجده عرب‌سرخی، فرزند فیض‌الله عرب‌سرخی، از مقامات ارشد دولتی در زمان ریاست جمهوری سید‌محمد خاتمی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است.

فیض‌الله عرب‌سرخی، سال گذشته پس از تحمل بیش از چهار سال حبس به اتهام دست داشتن در حوادث پس از انتخابات جنجال‌برانگیز سال ۸۸، از زندان آزاد شد.

حال ساجده عرب‌سرخی اما به دنبال بیماری گوارشی طولانی مدت، در زندان رو به وخامت گذاشته. او در طول دو هفته گذشته دچار افت شدید فشار خون، درد شکم، تهوع و رنگ پریدگی بوده است.

ساجده عرب‌سرخی، شهریور ماه سال گذشته برای دیدار پدرش که از زندان به بیمارستان منتقل شده بود، از فرانسه به ایران بازگشت. او پس از بازگشت به ایران بارها بازجویی شد.

او سال گذشته در روز سوم آذر ماه بازداشت و فردای آن روز (چهارم آذر ماه ۱۳۹۲)، به قید وثیقه آزاد شد.

اتهام ساجده عرب‌سرخی تبلیغ علیه نظام است. مصداق اتهام تبلیغ علیه نظام او، نگارش چند نامه برای پدر در دوران بازداشت او در سال ۸۸ عنوان شده است.

این فعال مدنی در مورد حکم صادر شده، دادخواست واخواهی داد، اما دادگاه به ریاست قاضی مقیسه این درخواست را رد کرد و دادگاه تجدیدنظر هم حکم صادر شده را تأیید کرد.

در همین زمینه:

ساجده عرب‌سرخی برای اجرای محکومیت یکساله‌اش به زندان منتقل شد

ساجده عرب‌سرخی به زندان اوین احضار شد

Share