Share

شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور، محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم را به پنج سال و ۹۱ روز حبس محکوم کرد.

mohammadreza Rahimi

محمدرضا رحیمی به ۵ سال زندان محکوم شد

خبرگزاری ایرنا شامگاه چهارشنبه اول بهمن ماه خبر داد که رحیمی درحکم صادره از دیوان عالی کشور به دو میلیارد و۸۵۰ میلیون تومان رد مال ویک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده است.

رحیمی پیش تر ازسوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ۱۵ سال حبس، دومیلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال ویک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده بود که پرونده با اعتراض متهم برای رسیدگی درمرحله تجدید نظر به دیوان عالی کشور ارسال شد.

شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور پس از انجام بررسی ها، ضمن تایید رد مال و جزای نقدی، مدت حبس متهم را از ۱۵ سال به ۵ سال و ۹۱ روز کاهش داد.

احکام صادره از سوی دیوان عالی کشور قطعی و لازم الاجراست. پرونده رحیمی پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور به شعبه بدوی صادر کننده رای ارجاع شده است.

نام محمدرضا رحیمی همزمان با رسیدگی به پرونده اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران مطرح شد. به‌گفته مقام‌های قضائی ایران تقریبأ تمامی افراد مربوط به این اختلاس در سال ۱۳۸۸ دستگیر شدند. بسیاری از متهمان این پرونده نام رحیمی را در دادگاه به زبان آورده و اقدامات مجرمانه‌ای را به وی نسبت دادند.

برخی نمایندگان مجلس ایران محمدرضا رحیمی را «رئیس حلقه خیابان فاطمی» دانستند که اختلاس بیمه ‌ایران را انجام داده بود.

بیشتر بخوانید: دیوان عالی کشور بخش عمده‌ای از حکم محمدرضا رحیمی را تأیید کرد

پیش‌تر و در شهریورماه ۱۳۹۳، وب‌سایت خبری «دولت بهار» وابسته به محمود احمدی‌نژاد، گزارش داده بود که محمدرضا رحیمی در یک جلسه خصوصی، ضمن تشریح فرآیند طی‌شده در ماجرای پرونده قضائی خود در پیوند با اختلاس پنج میلیارد ریالی از بیمه ایران و استانداری تهران، گوشه‌ای از پشت پرده پرونده یادشده و دست‌های پنهان را بازگو کرده و وعده داده است که پس از انتشار قطعی حکم دادگاه، بخش‌های دیگری از این اطلاعات را بازگو می‌کند.

در همین زمینه

محمدرضا رحیمی: ماجراهای پشت پرده پرونده قضائی خود را رو می‌کنم

Share