Share

حسین مهری، مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران خبر داده که «بیشترین مقدار مرسولات» شهروندان این کشور به آمریکا ارسال شده است.

Post

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، مهری روز چهارشنبه اول بهمن در جمع خبرنگاران گفت که «بیشترین مقدار مرسولات رسیده نیز به ترتیب از کشورهای آلمان، چین و انگلیس وارد کشور شده است.»

در حالی شهروندان ایرانی بیشترین نامه‌های پستی خود را به مقصد آمریکا پست می‌کنند که دو کشور از سال ۱۳۵۸ خورشیدی روابط سیاسی خود را قطع کرده‌اند و مقام‌های حکومت جمهوری اسلامی از آمریکا به‌عنوان «دشمن و استکبار جهانی» یاد می‌کنند.

سال گذشته و چند ماه پیش از دور تازه مذاکرات هسته‌ای تهران و غرب، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران پس از گذشت بیش از ۳۰ سال قطع کامل روابط سیاسی ایران و آمریکا، با باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده به طور تلفنی گفت‌وگو کرد.

پس از این گفت‌وگو تلاش‌هایی برای حذف شعار «مرگ بر آمریکا» از برنامه‌های رسمی در ایران آغاز شد اما به نتیجه‌ای نرسید.

همچنین مهرماه ۱۳۹۲  نتایج اولیه نظرسنجی دولت ایران از مردم در مورد رابطه با آمریکا منتشر شد که نشان می‌داد «اکثر مردم» خواهان تغییر در نوع روابط ایران و آمریکا هستند.

بیشتر بخوانید: نظرسنجی دولت ایران: موافقت بیش از ۸۰ درصد مردم با تغییر نوع رابطه ایران و آمریکا

نتایج اولیه این نظرسنجی نشان می‌داد که ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم خواهان تغییر در  نوع روابط این دو کشور هستند و ۱۰ تا ۲۰ درصد از مخاطبان این نظرسنجی نیز مخالف تغییر در رابطه ایران و آمریکا هستند.

در عین حال درصد قابل توجهی از همین گروه ۱۰- ۲۰ در صدی مخالف بهبود روابط، موافقت خود را با حدف شعار مرگ بر آمریکا از نماز جمعه و مجامع عمومی اعلام کرده‌‌اند.

Share