Share

مصطفی دانشجو، وکیل زندانی، با وجود شرایط نامناسب جسمانی، از بیمارستان به زندان برگردانده شد.

Daneshjoo

مصطفی دانشجو با دستور دادستانی و بدون ترخیص پزشک به زندان برگردانده شده است

این فعال حقوق درویش‌های گنابادی با دستور دادستانی و بدون ترخیص پزشک به زندان برگردانده شده است.

سایت مجذوبان نور گزارش کرده که بر اساس آخرین گزارش‌های پزشکی مربوط به مصطفی دانشجو، نزدیک به ۵۰ درصد ریه او از کار افتاده است.

مجذوبان نور خبرهای مربوط به درویش‌های گنابادی و موارد نقض حقوق بشر علیه این گروه که بزرگ‌ترین فرقه صوفیان ایران است را منتشر می‌کند.

مصطفی دانشجو، وکیل جوانی است که پس از ماجراهای بهمن ۸۴ در شهر قم علیه درویش‌های گنابادی و تخریب و به آتش کشیده شدن حسینیه شریعت، وکالت درویشان را در اعلام جرم علیه وزارت اطلاعات و شورای تأمین استان قم و عاملان آن حادثه برعهده گرفت.

بیشتر بخوانید: وکالت از پشت میله‌ها − گزارشی درباره وکیلان زندانی

پروانه وکالت آقای دانشجو سال ۸۶ از سوی مرکز امور وکلای قوه قضاییه به‌خاطر دفاع از حقوق درویشان باطل شد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، مصطفی دانشجو را به هفت سال و نیم حبس محکوم کرده است. اتهام او «اقدام علیه امنیت ملی به دلیل عضویت در فرقه دراویش، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبر و تشویش اذهان عمومی» بود.

با وجود اینکه اتهام‌های این زندانی سیاسی و امنیتی است، هم‌اکنون در بند هشت عمومی در کنار زندانیان جرایم غیر سیاسی دوران محکومیت خود را می‌گذراند.

این وکیل زندانی در حالی روز چهارشنبه، اول بهمن ماه به زندان برگردانده شده است که صبح‌‌ همان روز، معاون دادستان تهران مجوز انتقال او به بیمارستان مرکز قلب را به خانواده این زندانی نشان داده است.

مصطفی دانشجو نزدیک به دو ماه در انتظار مجوز انتقال به بیمارستان مرکز قلب تهران بود تا در این مرکز دوره بازتوانی قلبی و ریوی خود را بگذراند.

Share