Share

در سندی که گروه دولت اسلامی «داعش» منتشر کرده، برای همجنسگرایی مجازات اعدام تعیین شده است. بر اساس این سند، در مناطق تحت سیطره داعش در شمال عراق و سوریه از اواسط دسامبر سال گذشته همجنسگرایان را اعدام می‌کنند.

شبه‌نظامیان «داعش» در عراق

شبه‌نظامیان «داعش» در عراق

بر اساس سندی که مؤسسه تحقیقات رسانه‌ای در خاورمیانه منتشر کرده، گروه دولت اسلامی (داعش) از اواسط دسامبر ۲۰۱۴ برای همجنسگرایان مجازات اعدام مقرر کرده. بر اساس این سند چنانچه به جوانی تجاوز شود، هم متجاوز و هم تجاوزدیده به اتهام همجنسگرایی اعدام می‌شوند. برای زنا، ارتداد، کفر و الحاد و جاسوسی برای بیگانگان هم مجازات اعدام در نظر گرفته شده است. کار‌شناسان اصالت و صحت این سند را تأیید کرده‌اند.

سند داعش درباره مجازات‌های شرعی

سند داعش درباره مجازات‌های شرعی

در عراق تاکنون همجنسگرایی بر اساس توافق طرفین آزاد بوده است. در سوریه اما برای همجنسگرایان مجازات سه سال زندان در نظر گرفته شده بود.

۱۵ ژانویه سال جاری گروه دولت اسلامی (داعش) دو جوان را به اتهام همجنسگرایی از بلندی به پایین پرتاب کرد و تصاویر آن را در شبکه‌های اجتماعی انتشار داد. گفته شده بود که مجازات «پرتاب از بلندی» در موصل اجرا شده است.

بیشتر بخوانید:پرتاب دو جوان از بلندی به اتهام همجنسگرایی

در نوامبر ۲۰۱۴ گزارش‌هایی مبنی بر سنگسار کردن دو جوان به اتهام همجنسگرایی در سوریه در رسانه‌های جهان منتشر شد. در ماه دسامبر ۲۰۱۴ هم داعش تصاویری از پرتاب دو جوان از بام یک عمارت سه طبقه به اتهام همجنسگرایی در شبکه‌های اجتماعی انتشار داد. این دو جوان در شهری در سوریه مجازات شدند.

سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری اعلام کرده‌اند که ممکن است گروه دولت اسلامی (داعش) مخالفانش را به اتهام همجنسگرایی اعدام کرده باشد.

گزارش‌های تأیید شده و مستقلی از محکمه‌های شرع گروه دولت اسلامی در مناطق تحت سیطره‌اش در شمال عراق و سوریه در دست نیست.

Share