Share

ایرج مسجدی، «مشاور عالی» قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه پاسداران ایران گفته که یکی از اهداف دولت اسلامی (داعش) «رسیدن به تهران» بوده اما سپاه قدس و ارتش عراق آن‌ها را «زمین‌گیر» کرده‌اند.

iraj masjedi 3

ایرج مسجدی، «مشاور عالی» قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه پاسداران ایران

به گزارش روزنامه شرق، مسجدی در همایش «جهاد ادامه دارد» در مشهد افزوده که «اگر شهید الله‌دادی و مدافعان حرم در جبهه سوریه و عراق به شهادت نمی‌رسیدند، امروز باید در مرزهای جمهوری‌اسلامی با داعش می‌جنگیدیم.»

بیشتر بخوانید: فرمانده نیروی انتظامی: داعش به مرزها نزدیک نشده است

محمدعلی الله‌دادی، از فرماندهان سپاه پاسداران ایران بود که اواخر دی ماه سال جاری توسط بالگردهای اسرائیلی در منطقه «قنیطره» سوریه هدف قرار گرفت و به همراه شش نفر از اعضای حزب‌الله لبنان از جمله جهاد مغنیه کشته شد.

سپاه پاسداران می‌گوید الله دادی «در مقام مستشاری برای کمک به دولت و ملت سوریه در مقابله با تروریست‌های تکفیری- سلفی به این کشور عزیمت کرده بود» و به همراه گروهی از اعضای حزب‌الله مشغول بازدید از این منطقه بود.

محمد‌علی الله‌دادی در کارنامه نظامی خود سابقه فرماندهی تیپ‌های مختلف سپاه قدس، فرماندهی سپاه سیرجان و فرماندهی سپاه الغدیر یزد را داشت.

افزون بر این مقام بلندپایه سپاه، شمار دیگری از اعضای سپاه و بسیج نیز در سال‌های گذشته در سوریه و عراق کشته شده‌اند.

به گفته ایرج مسجدی، ایران باید «دشمن را تا آنجایی که می‌تواند دور کند زیرا در غیراین‌صورت می‌بایست اجازه می‌دادیم داعش به مرزهای آذربایجان غربی و کرمانشاه می‌رسید و سپس نیروهای‌مان را اعزام می‌کردیم.»

این مقام سپاه افزوده: «فرماندهان سپاه بدر با کمک سردار سلیمانی و دیگر نیروهای قدس، مردم را [در عراق] سازماندهی و کردند و آموزش‌های اولیه را به آنان دادند و لشکری قوی برای رویارویی در برابر داعش تشکیل شد که به لطف خداوند به پیروزی هم رسیدند.»

مشاور عالی فرماندهی سپاه قدس می‌گوید که سپاه و نیروی قدس به نمایندگی از ایران وارد صحنه جنگ با داعش شده‌اند.

سپاه قدس نیروی برون مرزی سپاه پاسداران ایران به شمار می‌رود.

Share