Share

محمد اشرفی‌اصفهانی، رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در نهاد ریاست‌جمهوری ایران می‌گوید دو نماینده تهران به دلیل «تخلفات مالی» که داشته‌اند، به «محرومیت از انتصاب در پست‌های حساس» محکوم شده‌اند.

محمد اشرفی‌اصفهانی، رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری گفته که این دو نماینده از «سرسخت‌ترین» مخالفان دولت حسن روحانی هستند.

محمد اشرفی‌اصفهانی، رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری گفته که این دو نماینده از «سرسخت‌ترین» مخالفان دولت حسن روحانی هستند.

اشرفی اصفهانی در گفت‌وگو با روزنامه شرق توضیح داده چون این دو تن هم‌اکنون نماینده مجلس هستند، امکان صدور حکم انفصال از خدمت برای آن‌ها وجود نداشته و تا پایان دوره مجلس نماینده باقی می‌مانند اما در انتخابات‌های آینده، صلاحیت‌شان «مخدوش خواهد بود.»

وی بدون اشاره به نام این دو نماینده گفته که این دو تن، قبل ‌از ‌اینکه نماینده شوند سمت مدیرکلی داشته‌اند. او در گفت‌وگو با روزنامه فرهیختگان نیز گفته که این دو نماینده از «سرسخت‌ترین» مخالفان دولت حسن روحانی هستند.

به گفته اشرفی اصفهانی برای این دو نماینده «حکم ١٠سال محرومیت از پست‌های دولتی صادر شده و بحث رسیدگی به تخلفات مالی آن‌ها ‌هم در اختیار دادگاه انقلاب قرار گرفته است.»

روزنامه فرهیختگان گزارش داده که یکی از این نمایندگان، حمید رسایی نماینده تهران در مجلس است که پیش‌تر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بوده است.

رسایی در نخستین واکنش گفته که هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری «جایگاه قانونی ندارد» اما اشرفی اصفهانی می‌گوید «احکام هیأت قانونی است و اعضای هیأت بدوی یک و هیأت بدوی دو و هیأت تجدیدنظر از چهره‌های معروف کشور هستند که حکم فعالیت برای آن‌ها صادر شده است.»

حدود یک ماه پیش نیز محمود علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری خبر داده بود که حمید رسایی از سوی دادگاه ویژه روحانیت «چند مورد محکومیت قطعی» دارد.

بیشتر بخوانید: «محکومیت حمید رسایی به اتهام مسائل مالی و توهین به مقدسات»

به‌گفته علیزاده، این نماینده مجلس به اتهامات «مسائل مالی و توهین به مقدسات» از سوی دادگاه ویژه روحانیت محکوم شده است.

ثبت ۷۷۷ پرونده تخلف مدیران احمدی‌نژاد

رئیس هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در نهاد ریاست‌جمهوری همچنین گفته که تاکنون ۷۷۷ پرونده از تخلفات مدیران در این هیأت ثبت شده که همه مربوط به مدیران دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران است.

اشرفی اصفهانی می‌گوید: «هیأت بررسی تخلفات در نهاد ریاست‌جمهوری فقط تخلفات اداری را رسیدگی می‌کند و مسایل مالی مثل پرونده رحیمی و بعضی از معاونان احمدی‌نژاد که پرونده‌های مالی میلیاردی دارند به ما مربوط نمی‌شود.»

محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت احمدی‌نژاد بود که به پنج سال حبس و جزای نقدی محکوم شده است.

Share