Share

وزارت ورزش و جوانان ایران مجوز نخستین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج را صادر کرده که از ۱۸ بهمن ماه آغاز به کار می‌کند؛ این وزارتخانه می‌خواهد شرایطی فراهم کندکه کارکنان دولتی با هم ازدواج کنند.

ازدواج

بهمن بهمنی، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری خود اعلام کرده که برای ایجاد مراکز مشاوره تخصصی با سازمان نظام روان‌شناسی تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده که طبق آن این سازمان به همراه وزارت ورزش و جوانان مراکز تخصصی ازدواج فراهم می‌کنند.

قرار است برای آنچه که «زمینه‌سازی و ترویج فرهنگ ازدواج‌های سالم و آسان» خوانده شده، ۵۰ مرکز تاسیس شود که ۲۵ مرکز در تهران و بقیه در دیگر استان‌هاست.

برای تاسیس چنین مراکزی، شرایطی تعیین شده؛ از جمله اینکه به افرادی مجوز داده می‌شود که ۳۵ سال به بالا و متاهل باشند، پنج سال سابقه فعالیت در حیطه مشاوره خانواده و حسن شهرت بر اساس عرف داشته باشند. صلاحیت آن‌ها از منظر عمومی با دو امضا از سازمان نظام روان‌شناسی و وزارت ورزش و جوانان تایید و مجوز صادر می‌شود.

علاوه بر این، قرار است «مجمع ملی خیرین ازدواج» هم تشکیل شود و بنا بر گفته‌های مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج، از این راه خیرین برای تشکیل خانواده برای دیگران وساطت می‌کنند. همچنین به گفته بهمنی، خیرین علاوه بر کمک‌های خرید جهیزیه، شرط مشاوره قبل از ازدواج را هم می‌گذارند و این موضوع در استان‌های اصفهان، قم و سمنان در حال پیگیری است.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج خبر داده که یکی از برنامه‌های این وزارتخانه برای ترویج فرهنگ ازدواج، ایجاد تسهیلات ازدواج در دستگاه‌های دولتی است. در این راستا، این مقام مسئول گفته است: «باید شرایطی را فراهم کنیم که کارکنان دستگاه‌های دولتی شرایط ازدواج را با هم فراهم کنند چرا که بهتر است کارمندان یا کارکنانی که در یک اداره با هم هستند و شرایط ازدواج مناسب دارند ازدواج کنند.»

Share