Share

احمدی‌نژاد روز ۱۵ بهمن به همراه برخی از وزیران و مشاوران دولت نهم و دهم به بهشت زهرا رفت. او به خبرنگاران گفت قرار مصاحبه ندارد اما جواب اتهامات اقتصادی را بعدا می‌دهد.

Ahmadinejad

محمود احمدی‌نژاد روز چهارشنبه ۱۵ بهمن با همراهی کسانی چون حمید بقایی، علی‌اکبر جوانفکر، کامران لنکرانی و میرتاج‌الدینی به مرقد آیت‌الله خمینی در بهشت زهرا رفت. او در جواب خبرنگارانی که در باره اتهامات اقتصادی دولت نهم و دهم سوال می‌کردند، پاسخ داد که قراری برای مصاحبه ندارد.

به گزارش «ایسنا» احمدی‌نژاد به خبرنگاران گفته است: «من امروز مصاحبه ندارم، چرا اصرار می‌کنید.» او در جواب خبرنگار دیگری نیز عبارت «دهه فجر مبارک» را بیان کرد.

حمید بقایی معاون اجرایی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم به خبرنگار ایسنا که در باره اتهامات اقتصادی این دولت سوال کرده، جواب داده است: «شنونده باید عاقل باشد و الحمدالله ملت ایران همه عاقل هستند.»

علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای دولت احمدی‌نژاد و مدیر موسسه مطبوعاتی ایران هم در پاسخ به پرسشی مشابه گفت: «من از جمله کسانی هستم که همیشه با خبرنگاران صحبت می‌کنم اما الان حرفی برای گفتن ندارم.»

هفته گذشته و پس از قطعیت محکومیت معاون اول دولت دهم به ۵ سال حبس و جزای نقدی در پرونده اختلاس«بیمه ایران»، مکاتبه ای بین محمد رضا رحیمی و محمود احمدی‌نژاد صورت گرفت که هرکدام از یکدیگر برائت جستند.

رحیمی در نامه خود نوشت که چوب لجبازی‌ها و آبروریزی‌های گاه و بیگاه احمدی‌نژاد را خورده است. احمدی‌نژاد نیز صدور حکم زندان رحیمی را واکنشی به گمانه زنی‌ها درباره حضور خود و حامیانش درانتخابات ریاست جمهوری آینده و یا مجلس دهم دانست.

احمدی‌نژاد تنها چند روز پس از نامه سرگشاده رحیمی و پافشاری مجدد قوه قضاییه بر فساد مالی مدیران ارشد دولتش، سایتی را با شورای مشاوران ۴۷ نفره و شعار «به زودی می‌آییم» افتتاح کرد.

راه‌اندازی این سایت از نگاه ناظران، تلاشی از سوی احمدی‌نژاد و حلقه اطرافیان او برای ورود دوباره به صحنه سیاست ایران و آماده شدن برای رقابت‌های مجلس دهم ارزیابی شده است.

احمدی‌نژاد در یک سال و نیم گذشته، بیشتر در مجالس ختم و سوگواری حاضر بوده و همواره در پاسخ به خبرنگاران سکوت کرده یا لبخند زده است. او یک بار پس از گزارش تلویزیونی حسن روحانی از ۱۰۰ روز نخست کار دولت یازدهم، نامه‌ای به روحانی نوشت و خواستار پاسخگویی شد اما واکنشی از روحانی ندید.

روحانی در این برنامه به میراث‌ اقتصادی دولت قبلی اشاره کرده و رکود و تورم و بدهی‌های آن را تاریخی خوانده بود.

بیشتر بخوانید:

پایان دوران سایه‌نشینی احمدی‌نژاد

«احمدی‌نژاد می‌خواهد رهبر مخالفان دولت روحانی شود»

رحیمی به احمدی‌نژاد: بازی را در صحنه رفاقت باختم

احمدی‌نژاد کمیته رسانه‌ای تشکیل داد

احمدی‌نژاد: من فعلاً سکوت دارم

Share