Share

۲۹ پناهجو که قصد داشتند خود را به اروپا برسانند، در آب‌های مدیترانه یخ زدند. حدود ۱۰۰ نفر زنده ماندند که برخی از آن‌ها به‌دلیل سرمازدگی شدید به بیمارستان منتقل شدند.

Italy

به‌گزارش رویترز، این رویداد در شامگاه  یکشنبه ( ۸ فوریه / ۱۹ بهمن) رخ داد. مقامات بیمارستانی در جزیره لامپدوزای ایتالیا اعلام کردند که دو قایق گارد ساحلی ایتالیا پناهجویان را نجات دادند.

بنا بر بیانیه نیروهای گارد ساحلی ایتالیا ۱۰۵ پناهجو بر روی یک قایق بادی در شرایط بسیار دشوار آب‌ و هوایی با امواج هشت متری و درجه حرارت نزدیک به صفر مواجه شدند.

پناهجویان ۱۸ ساعت را بر روی آب‌های ایتالیا سرگردان بودند تا سرانجام به لامپدوزا رسیدند. در این بین ۲۹ نفر از آن‌ها بر اثر سرما جان خود را از دست دادند.

جزیره لامپدوزا، واقع در سیسیل ایتالیا در طول سال‌های اخیر شاهد مرگ صدها پناهجو بوده است که به امید زندگی بهتر سرزمین‌های خود را در آفریقا ترک کرده بودند تا خود را به اروپا برسانند.

بامداد روز دوشنبه (۹ فوریه / ۲۰ بهمن‌ماه) گارد ساحلی ایتالیا از کشته شدن ۷ نفر خبر داد. خبرگزاری فرانسه نیز به‌نقل از منابع پزشکی ایتالیا نوشت که تعداد کشته‌شدگان ممکن است به ۲۵ تا ۲۷ نفر برسد.

بیشتر پناهجویانی که با قایق به سوی ایتالیا حرکت می‌کنند به‌طور معمول از لیبی راه می‌افتند و اکثر آن‌ها را اریتره‌ای‌ها و سوری‌ها و مردم کشورهای فقیر آفریقایی تشکیل می‌دهند. هزاران نفر از آن‌ها با استفاده از قایق‌های فرسوده، خود را به اروپا می‌رسانند. در این مسیر تاکنون هزاران نفر از آن‌ها کشته شده‌اند.

Share