Share

احمد توکلی، نماینده مجلس ایران می‌گوید محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت پیشین قصد داشته «نمایندگان را بخرد.»

احمد توکلی، نماینده مجلس ایران

احمد توکلی، نماینده مجلس ایران

توکلی به روزنامه شرق گفت: «ما معتقد بودیم آقای رحیمی صلاحیت ندارد، به ‌این‌ دلیل که می‌خواست نمایندگان را بخرد.»

وی افزود: «اعمال نفوذ در آرای نمایندگان، فساد و کار بسیار خطرناکی است و تلاش برای خریدن نمایندگان با رشوه، یک ‌خیانت واضح است و باید اسامی افشا شوند تا فساد ریشه‌کن شود.»

توکلی همچنین در یک همایش در مشهد نیز گفته است: «متأسفانه ریشه برخی اتفاقات در مجلس است که تنها چاره آن این است که چشمان‌تان را خوب باز کنید. بله عده‌ای هم اول خوب هستند و بعد بد می‌شوند. خاک بر سر آن نماینده‌ای که به وزیر شماره‌حساب می‌دهد.»

هفته گذشته و پس از قطعیت محکومیت معاون اول دولت دهم به پنج سال حبس و جزای نقدی در پرونده اختلاس «بیمه ایران»، مکاتبه‌ای بین محمدرضا رحیمی و محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین صورت گرفت که هر کدام از یکدیگر برائت جستند.

رحیمی در نامه خود نوشت که چوب لجبازی‌ها و آبروریزی‌های گاه و بیگاه احمدی‌نژاد را خورده است. احمدی‌نژاد نیز صدور حکم زندان رحیمی را واکنشی به گمانه‌زنی‌ها درباره حضور خود و حامیانش در انتخابات ریاست جمهوری آینده و یا مجلس دهم دانست.

رحیمی در نامه خود همچنین از تصمیم «چهره‌های اصولگرا» در انتخابات مجلس هشتم مبنی بر «کمک‌های مالی غیردولتی» به نامزدهای اصولگرا پرده برداشت. وی از دریافت کمک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی از فردی به نام جابر ابدالی برای انتخابات مجلس هشتم خبر داد و پشتیبانی از نامزدهای اصولگرا را امری دانست که زیر نظر دولت انجام شد و پول‌ها نیز به دست نمایندگان رسید.

بیشتر بخوانید: «نام کسانی را که از رحیمی پول گرفته‌اند منتشر کنید»

پس از افشای این موضوع، شماری از نمایندگان مجلس ایران از رؤسای قوه مقننه و قضائیه درخواست کردند که فهرست نمایندگان مجلس هشتم که از محمدرضا رحیمی پول دریافت کرده‌اند٬ منتشر شود اما این درخواست در میانه پیگیری مسکوت ماند.

Share