Share

محمدرضا رحیمی برای تحمل ۵ سال حبس خود به زندان اوین منتقل شد. ماموران پلیس با حضور در خانه معاون اول پیشین احمدی‌نژاد، او را برای اجرای حکم فراخوانده‌اند.

Mohammad-Reza-Rahimi

پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران از انتقال محمدرضا رحیمی، معاون اول سابق احمدی‌نژاد به زندان اوین خبر داد. به نوشته این پایگاه، اجرای حکم حبس از طریق نیروی انتظامی، از سوی سرپرست اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت در روز یکشنبه ۲۶ بهمن صادر شده است.

به نوشته خبرگزاری «تسنیم»، ماموران پلیس با حضور در محل سکونت رحیمی و پس از تفهیم موضوع اجرای حکم، او را به زندان اوین منتقل کرده‌اند. سخنگوی قوه قضاییه ایران،مهم‌ترین اتهام معاون اول نظام‌ را رشوه‌خواری خوانده است.

سوءاستفاده‌های مالی در دوران ریاست رحیمی بر دیوان محاسبات کشور، جعل مدرک دکترا، رشوه دادن به نمایندگان مجلس برای خودداری از استیضاح علی کردان، وزیر اسبق کشور از جمله اتهامات مندرج در پرونده محمدرضا رحیمی است.

نام رحیمی با پرونده اختلاس در بیمه ایران و گروه موسوم به «حلقه فاطمی» گره خورده است. شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور، او را در اول بهمن به پنچ سال و ۹۱ روز حبس، دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرد.

معاون اول دولت دهم پس از ابلاغ این حکم، نامه‌ای سرگشاده نوشت و  خود را محکومی خواند که چوب لجبازی‌ها و آبروریزی‌های گاه و بیگاه احمدی‌نژاد را خورده است.

سخنگوی قوه قضاییه در  واکنش به نامه رحیمی یادآوری کرده بود که پرونده او با وسواس هرچه تمام‌تر رسیدگی شده و حکم در مرحله تشریفات اداری است و به زودی اجرا خواهد شد.

رحیمی در نامه دفاعیه خود، از دریافت کمک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی از فردی به نام جابر ابدالی برای انتخابات مجلس هشتم نیز خبر داده و پشتیبانی از نامزدهای اصولگرا را امری دانسته بود که زیر نظر دولت انجام شد. افشای نام نمایندگانی که پول گرفته‌اند، هنوز در دستور کار قوه قضاییه یا قوه مقننه نیست.

خبرگزاری فارس به نقل از یک “منبع آگاه” نوشته است که رحیمی مانند سایر محکومان مالی، در یکی از بندهای عمومی مربوط به محکومان جرایم مالی زندان اوین نگاهداری خواهد شد.

Share